Wizyta pracowników Katedry Fizjologii i Toksykologii w Lizbonie

W dniach 09 - 14 grudnia 2022 r., pracownicy Katedry Fizjologii i Toksykologii dr hab. Magdalena Twarużek, prof. uczelni, mgr Iwona Ałtyn, mgr Gabriela Pilarska przebywały w Lizbonie. Podczas wizyty omówiono realizację prowadzonych oraz przyszłych badaniach wykonywanych w Laboratorium Badawczym Mikotoksyn. Poruszono także temat strategii badań naukowych pomiędzy NOVA University Lisbon a Katedrą Fizjologii i Toksykologii.

Dodatkowo, w dniu 12 grudnia 2022 r. prof. Magdalena Twarużek, prof. Carla Viegas (ESTeSL – Escola Superior de Tecnologia da Saúde de Lisboa) oraz Carlos Viçoso uczestniczyli spotkaniu z Ambasador Rzeczpospolitej Polskiej w Portugalii, Joanną Pilecką. Na spotkaniu omówiono międzynarodową współpracę naukową i kulturalną, w szczególności promocję muzyki fado w Polsce).

W eleganckim pokoju pozują do zdjęcia: prof. Magdalena Twarużek, prof. Carla Viegas, Carlos Viçoso,  Ambasador Rzeczpospolitej