Pełne wyniki parametryzacji - literaturoznawstwo z kategorią A!

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy otrzymał ostatnią decyzję dotyczącą ewaluacji jakości działań naukowych polskich uczelni za lata 2017 - 2021. Dyscyplina literaturoznawstwo otrzymała kategorię A!

W zeszłym tygodniu informowaliśmy o wynikach odwołań dotyczących ewaluacji jakości działań naukowych. 24 stycznia Uniwersytet otrzymał ostatnią decyzję, przyznającą dyscyplinie literaturoznawstwo kategorię A! Tym samym trzem dyscyplinom przyznano kategorię A, a 14 - B+.

Ewaluacja jakości działań naukowych jest przeprowadzona przez Komitet Ewaluacji Nauki i zatwierdzana przez Ministra Edukacji i Nauki. Ocenie podlega poziom naukowy lub artystyczny prowadzonej działalności, efekty finansowe badań naukowych i prac rozwojowych oraz wpływ działalności naukowej na otoczenie społeczno-gospodarcze.