Uniwersytet otwarty dla młodych

Duża część wydarzeń organizowanych w murach Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy jest przygotowywana z myślą o uczniach. W zeszłym tygodniu odbyły się dwa takie spotkania, których uczestnikami byli bydgoscy licealiści.

W czwartek, 26 stycznia Wydział Pedagogiki UKW był gospodarzem kolejnej odsłony Kujawsko-Pomorskiej Ligi Debat. O wpływie Internetu i social media na młodzież dyskutowali uczniowie bydgoskich szkół: V LO, IX LO, VI LO, ZS  Ekonomiczno-Administracyjnych, III LO, ZS Chemicznych, I LO, II LO, III LO, IV LO, ZS Szkół Mechanicznych oraz VII LO. Takie spotkania są szansą na rozwój umiejętności komunikacyjnych i możliwością zmierzenia się z innymi placówkami. Zmagania uczniów oceniało jury, w skład którego wchodzili m.in. pracownicy naszej uczelni oraz organizatora – Fundacji Projekty Edukacyjne.

Relacja ze spotkania w TVP3 Bydgoszcz
Galeria zdjęć

Dzień później to uczniowie bydgoskich szkół mogli oceniać zmagania studentów. W Copernicanum UKW odbyła się publiczna prezentacja aplikacji przygotowanych w ramach Zespołowego Projektu Informatycznego. Studenci UKW przez dwa semestry opracowywali aplikacje, pod okiem firm zrzeszonych w Bydgoskim Klastrze Informacyjnym. Po każdej z nich był czas na pytania, a tych nie brakowało, również ze strony uczniów, którzy tłumnie zasiedli na widowni.

Relacja ze spotkania w TVP3 Bydgoszcz
Galeria zdjęć

Kolejne spotkania aktywizujące uczniów szkół są już w przygotowaniu. Szkoły, które chcą odwiedzić UKW, spotkać się z wykładowcami lub zaprosić naszych pracowników zachęcamy też do kontaktu z Działem Promocji i Komunikacji, który pomoże w zorganizowaniu takiego spotkania.