Nowa Rada Dziedziny Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu na UKW

Rada Dziedziny Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu rozpoczęła działanie w strukturze Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy od lutego br. Jej powołanie jest efektem wyników ostatniej ewaluacji jakości działań naukowych.

Przypomnijmy, że w styczniu poznaliśmy ostateczne wyniki parametryzacji. UKW otrzymał 3 kategorie A i 14 kategorii B+. To poskutkowało zmianami w strukturze uczelni - utworzono cztery nowe wydziały. Kolejnym krokiem było powołanie Rady Dziedziny Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu. Jest to jeden z etapów rozwoju kierunków okołomedycznych na naszym Uniwersytecie.

W poprzednich latach powołano Rady Dziedzin:

• Nauk Społecznych,
  • Nauk Ścisłych i Przyrodniczych,
  • Sztuki,
  • Nauk Humanistycznych,
  • Nauk Inżynieryjno-Technicznych.

Rada dziedziny jest organem kolegialnym nadającym stopnie naukowe i stopnie w zakresie sztuki. Członkami rad dziedzin są profesorowie i profesorowie uczelni.