Grupa ludzi w garniturach i garsonkach na jasnym tle Grupa ludzi w garniturach i garsonkach na jasnym tle

Międzynarodowa Konferencja Naukowa: „Przedsiębiorstwo i jego otoczenie. Wyzwania ekonomiczne, prawne i społeczne”

Wydział Prawa i Ekonomii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego organizuje Międzynarodową Konferencję Naukową: „Przedsiębiorstwo i jego otoczenie. Wyzwania ekonomiczne, prawne i społeczne”, która odbędzie się 9,03.2023 r. w Bydgoszczy.

Konferencja otwiera cykl corocznych spotkań przedstawicieli środowiska akademickiego, środowiska biznesu oraz instytucji otoczenia biznesu. Główną ideą przyświecającą organizacji tego wydarzenia jest stworzenie przestrzeni na styku nauki i biznesu sprzyjającej integracji i współpracy wymienionych środowisk, stanowiącej przyczynek do realizacji wspólnych projektów i działań na rzecz gospodarki regionu i społeczeństwa. Ponadto Konferencja ma przybliżyć działalność przedsiębiorstw w regionie, ich roli jako dostawcy dóbr i usług, pracodawcy, innowatora, a także organizacji społecznie odpowiedzialnych. Interdyscyplinarny charakter konferencji, połączenie dyskusji ekonomistów, prawników i reprezentantów innych dyscyplin nauki pozwoli na omówienie miejsca przedsiębiorstwa w dynamicznie zmieniającym się otoczeniu. Przedsiębiorcy, a więc praktycy biznesu, i naukowcy są zgodni w tym, że przedsiębiorstwo nie działa w próżni społecznej. Jego rola to nie tylko dostarczanie dóbr i usług, to także ciężar odpowiedzialności za zatrudnionych pracowników i ich rodziny, odpowiedzialność za kontakty z otoczeniem i aktywny wpływ na najbliższe otoczenie.

Strona Konferencji: przedsiebiorstwo.ukw.edu.pl