Bożena Sałacińska uhonorowana medalem pamiątkowym Casimirus Magnus

1 marca, podczas wykładu inaugurującego semestr letni Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, seniorzy zrzeszeni w KUTW spotkali się w bibliotecznej auli UKW na uroczystości wręczenia medalu pamiątkowego Casimirus Magnus byłej Przewodniczącej Rady Słuchaczy KUTW, Bożenie Sałacińskiej.

Bożena Sałacińska była członkinią Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy od 2010 roku. Od 2012 roku nieprzerwanie pełniła funkcję Przewodniczącej Rady Słuchaczy KUTW. Swoją energią i pomysłowością zarażała wszystkich członków akademickiej wspólnoty. W tym roku ze względu na ponowny wybór na Przewodniczącą Kujawsko–Pomorskiej Delegatury Obywatelskiego Parlamentu Seniorów oraz problemy zdrowotne zrezygnowała z pełnienia funkcji w KUTW.

- Pani Bożena pełniła funkcję Przewodniczącej Rady Słuchaczy Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy. Za swoją pracę wolontariacką była wielokrotnie nagradzana zarówno na szczeblu krajowym, wojewódzkim, miejskim, jak i uczelnianym. Uchwałą Senatu UKW w uznaniu zasług przyznano byłej Przewodniczącej Rady Słuchaczy KUTW medal Casimirus Magnus. Ten Medal Pamiątkowy Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego jest jednym z najważniejszych odznaczeń naszej uczelni – powiedział na wstępie JM Rektor, prof. dr hab. Jacek Woźny.

W uroczystości wzięli udział licznie przybyli słuchacze KUTW prof. dr hab. Roman Ossowski, pierwszy Przewodniczący Rady Naukowo-Programowej, dr Sławomir Łaniecki obecny Przewodniczący Rady Naukowo-Programowej oraz Renata Repińska, pierwsza Przewodnicząca Rady Słuchaczy.

Pani Bożena nadal pozostaje słuchaczką Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy.

fot. Miłosz Sałaciński