Nogi dziecka w dwóch różnych skarpetkach siedzącego na starym radiu. Nogi dziecka w dwóch różnych skarpetkach siedzącego na starym radiu.

Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa na UKW

21 marca obchodzimy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Pracownicy i studenci Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy zaangażowali się w kilka inicjatyw związanych z tym Dniem.

18 marca na Wydziale Kultury Fizycznej UKW odbył się trening koszykarski z Kacprem „Kacpa” Lachowiczem. Znany Youtuber przyjechał do Bydgoszczy na zaproszenie Fundacji Sportolubni i WKF, aby spotkać się z dziećmi z niepełnosprawnością. W przeprowadzeniu zajęć pomogli mu studenci UKW z kierunku wychowanie fizyczne. Dwugodzinne spotkanie było pełne koszykarskich sztuczek, ale przede wszystkim dobrej zabawy i integracji. Fotorelacja z tego spotkania znajduje się w galerii UKW.

Natomiast 21 marca odbyła się premiera teledysku zrealizowanego w ramach projektu Dziecięce Graffiti. UKW stał się planem zdjęciowym dla tego klipu, wystąpili w nim również pracownicy i studenci Wydziału Pedagogiki naszej uczelni. Z teledysku bije pozytywna energia i miłość do życia, niezależnie od codziennych przeciwności losu.

Teledysk utworu "Jestem" na YouTube

Piosenka powstała z okazji światowego dnia osób z zespołem Downa.
Pomysłodawca projektu: Maciej Jabłoński, Natalia Nowak
scenariusz i realizacja: Wojciech Jabłoński

Muzyka: Wojtek Jabłoński
Słowa: Natalia Nowak, Wojtek Jabłoński
Klawisze: Konrad Wantrych
Perkusja: Aleksander Orłowski
Gitara, Bas: Wojtek Jabłoński

Zdjęcia: Wojciech Jabłoński, Roman Starzyk
Montaż/Kolor: Wojciech Jabłoński

W teledysku udział wzięli:

Aktorzy z Dziecięcego Graffiti: Małgorzata Częstochowska, Julia Litewka, Marta Litewka, Marta Tomacka, Dominika Matz, Michał Gurajdowski, Paweł Bagniewski, Jerzy Andrzej Rafiński, Michał Beutch

Studenci i nauczyciele akademiccy Wydziału Pedagogiki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy: Helena Ostrowicka; Elżbieta Okońska; Joanna Jatkowska; Aleksandra Rzyska; Maciej Jabłoński; Jagoda Trzaskowska; Dominika Gwiazdowska; Anna Rześna; Nadia Rybak; Weronika Ziemba; Magdalena Piela; Monika Stobierska; Martyna Nowaczewska; Agata Kaźmierska; Roksana Januszewska; Kinga Mazur; Marianna Światczyńska; Karolina Lewandowska; Patryk Nędzołek; Aleksandra Kotłowska; Piotr Lewandowski; Agata Wojtynowska; Ania Górska; Julia Bronk; Julia Dressler; Julia Waligóra; Karina Wiśniewska; Kasia Stępniewska; Magda Drewka; Michalina Mierzwa; Monika Welka; Natalia Wardzińska; Sylwia Anna Knapińska; Wiktoria Balcer; Wiktoria Wiśniewska; Zuzia Falkowska; Aleksandra Czerwińska.

Specjalne podziękowania dla:
Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy