Kort tenisowy z widownią Kort tenisowy z widownią

VI Ogólnopolskie Sympozjum Psychologii Sportu

14 kwietnia na Wydziale Psychologii odbędzie się VI Ogólnopolskie Sympozjum Psychologii Sportu. Tegorocznym tematem będzie „Sport i aktywność fizyczna a otoczenie”. Konferencja odbędzie się w formie hybrydowej. Uczestników oraz prelegentów zapraszamy do udziału poprzez dołączenie do spotkania online na platformie Teams, bądź stacjonarnie na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Celem sympozjum jest wymiana poglądów w obszarze psychologii sportu i aktywności fizycznej.

Do wystąpienia w trakcie sympozjum zaproszone będą osoby, które tematem sportu i aktywności fizycznej oraz wpływem otoczenia na jednostkę zajmują się na co dzień. Planowanymi wydarzeniami w trakcie sympozjum są wykłady, warsztat z psychologiem sportu - praktykiem, panel dyskusyjny ze sportowcem oraz wystąpienia posterowe (maximum 10 slajdów prezentujących to, co najważniejsze dla badaczy; wystąpienie maximum 10 minut, możliwość prezentacji w parach, trójkach) umożliwiające prezentację wyników badań własnych, przeglądu badań, projektu badań, każdemu z czynnych uczestników konferencji. Tematyka konferencji obejmuje m.in.:

• zagadnienie otoczenia w sporcie i aktywności fizycznej;
  • wpływu otoczenia na sport i aktywność fizyczną;
  • wpływu rodziny na sport i aktywność fizyczną;
  • oczekiwań rodziny a wizji/oczekiwań wobec samego siebie;
  • zagadnienie mediów, hejtu, opinii publicznej w sporcie i aktywności fizycznej;
  • presję nakładaną na sportowców;
  • zagadnienie kultury, miejsca zamieszkania jako przeszkody dla sportu i aktywności fizycznej;
  • zagadnienie motywacji, mentalności, atrybucji.

Link do zapisów: forms
Więcej informacji: facebook.com