Znakomity występ reprezentacji UKW Bydgoszcz w AMP w Ergometrze Wioślarskim

16 kwietnia 2023 roku, w hali sportowej Studium WF Wojskowej Akademii Technicznej, odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Ergometrze Wioślarskim. Do mistrzostw zostało zgłoszonych 601 zawodników (258 kobiet i 343 mężczyzn) z 54 uczelni.

Znakomicie zaprezentowali się reprezentanci Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Zarówno studenci jak i studentki UKW wywalczyli srebrne medale w klasyfikacji generalnej. Dodatkowo mężczyźni, wygrywając klasyfikację uniwersytecką, zdobyli złoty medal, a kobiety wywalczyły w tej klasyfikacji drugie miejsce i srebrny medal.

Kobieca drużyna Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego to: Klaudia Pankratiew, Izabela Gałek, Paulina Chrzanowska, Oliwia Kania, Weronika Ludwiczak i Olga Wnuk a męska: Artur Zalewski, Dawid Frącz-Zakrzewski, Adam Siewaszewicz, Miłosz Jasiulewicz, Nikodem Marysiak, Michał Witkowski, Bartłomiej Sopoński i Kacper Twarowski.

Indywidualnie najlepiej zaprezentowały się; Klaudia Pankratiew, zdobywając w konkurencji kobiet kategorii lekkiej, złote medale w klasyfikacji generalnej i uniwersyteckiej oraz Izabela Gałek, która w konkurencji kategorii open zajęła trzecie miejsce i zdobyła brązowy medal w klasyfikacji uniwersyteckiej.

Nasze studentki i studenci na co dzień trenują w Regionalnym Towarzystwie Wioślarskim Lotto Bydgostia i Bydgoskim Towarzystwie Wioślarskim, którym składamy serdeczne podziękowania i gratulacje.

Trenerem i opiekunem naszych uniwersyteckich wioślarek i wioślarzy jest Lech Olszewski.

Serdecznie gratulujemy!

Generalna klasyfikacja drużynowa mężczyzn

1. Wyższa Szkoła Gospodarki Bydgoszcz - 1139 pkt
  2. Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszcz - 1096,5 pkt