Cykl wykładów o najnowszych trendach w badaniach materiałowych

W dniach 25 - 27 kwietnia br. prof. Stepan Mudryy z Uniwersytetu im. Iwana Franki we Lwowie wygłosi na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy cykl interdyscyplinarnych wykładów dotyczących najnowszych trendów w badaniach materiałowych oraz ich zastosowań.

Wykłady będą dotyczyć kwantowych materiałów inteligentnych będących podstawą rozwoju technologii kwantowych, termodynamiki powstawania struktur fraktalnych aerożeli oraz projektowania nanokompozytów o zadanych właściwościach fizycznych i mechanicznych.

Program:

• Materiały inteligentne – synteza i zastosowania w kontekście technologii kwantowych nowej generacji z możliwością manipulacji spinem i ładunkiem (wtorek, 25.04.2023, godz. 9:30, Powstańców Wielkopolskich 2, sala 17);
  • Procesy nierównowagowe w układach termodynamicznych – warunki procesu samoorganizacji, struktury fraktalne, aerożele, ich struktura, właściwości i praktyczne zastosowania (środa, 26.04.2023, godz. 9:15, Powstańców Wielkopolskich 2, sala 17)
  • Eksperymentalne metody badań strukturalnych – dyfrakcja rentgenowska w badaniach materiałów krystalicznych i amorficznych (środa, 26.04.2023, godz. 11:15, Powstańców Wielkopolskich 2, sala 17)
  • Nanokompozyty i ich właściwości – rola napełniacza i osnowy w nanokompozycie, zależność właściwości nanokompozytów od zawartości napełniaczy ich właściwości i rozmiarów (czwartek, 27.04.2023, godz. 11:15, Powstańców Wielkopolskich 2, sala 4b).

Cykl wykładów odbywa się w ramach programu Erasmus+.