Studenci WNoPiA na Drzwiach Otwartych w NATO JFTC

W miniony wtorek, 9 maja studenci Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy kierunków: Bezpieczeństwo Narodowe, Cyberdemokracja i studia nad rozwojem, Innowacyjność i zarządzanie sferą publiczną oraz Zarządzanie bezpieczeństwem narodowym wraz z wykładowczynią dr Kamilą Sierzputowską wzięli udział w Drzwiach Otwartych Centrum Szkolenia Sił Połączonych JFTC.

Centrum Szkolenia Sił Połączonych (JFTC) jest kluczowym ośrodkiem szkoleniowym NATO zlokalizowanym w Polsce. Wydział Nauk o Polityce i Administracji już od wielu lat prowadzi współpracę z Centrum, z której korzyści czerpią przede wszystkim studenci. Jedną z nich jest możliwość poznania struktur i sposobu działania JFTC podczas Drzwi Otwartych, które odbyły się właśnie 9 maja.

Studenci uczestniczyli w wykładach dotyczących działalności NATO, spotkali się z oficerami z różnych krajów pracujących w Bydgoszczy i uczestniczyli w wykładzie nt. symulacji międzynarodowych. Mogli też zwiedzić obiekty Centrum, które zostały udostępnione na potrzeby tego spotkania. Studenci otrzymali również ofertę stażu międzynarodowych, z których będą mogli skorzystać w trakcie edukacji na UKW.