Wioślarki i wioślarze UKW Akademickimi Mistrzami Polski w Wioślarstwie

20 maja br. na bydgoskim Torze Regatowym w Brdyujściu, odbyły się finały Akademickich Mistrzostw Polski w Wioślarstwie, których organizatorem był, jak w ubiegłych latach, KU AZS Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Do walki o mistrzowskie tytuły przystąpili studenci z 28 polskich wyższych uczelni.

Świetnie spisała się reprezentacja wioślarek i wioślarzy Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, która zdobywając 81 punktów zwyciężyła w punktacji generalnej (i oczywiście w punktacji uniwersytetów). Drugie miejsce zajął Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu (79 pkt.), a trzecie - Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy (73 pkt.).

W koronnej, wioślarskiej konkurencji - ósemek - złoty medal wywalczyła w ósemkach mężczyzn osada UKW w składzie: Dawid Frącz-Zakrzewski, Michał Witkowski, Piotr Dziewieczyński, Sopoński Bartłomiej, Kacper Twarowski, Miłosz Jasiulewicz, Adam Siewaszewicz, Artur Zalewski i Olga Wnuk (rez. Nikodem Marysiak). Natomiast w ósemkach kobiet nasze studentki zdobyły srebrny medal (Małgorzata Strybel, Weronika Ludwiczak, Oliwia Kania, Zuzanna Szczerba, Wiktoria Szopińska, Klaudia Pankratiew, Julia Sulik, Błaszczyk Monika i Olga Wnuk).

Małgorzata Strybel z Oliwią Kanią zdobyły złoty medal w konkurencji dwójek podwójnych kobiet, a srebrny medal (złoty w kategorii uniwersytetów) wywalczyli Adam Siewaszewicz i Artur Zalewski w dwójce podwójnej mężczyzn kategorii lekkiej.

Ponadto, w klasyfikacji uniwersytetów srebrny medal zdobył Bartłomiej Sopoński, a brązowy - Michał Witkowski.

Nasze studentki i studenci na co dzień trenują w Regionalnym Towarzystwie Wioślarskim Lotto Bydgostia i Bydgoskim Towarzystwie Wioślarskim, których to trenerom i działaczom składamy serdeczne podziękowania i gratulacje.

Trenerem i opiekunem naszych uniwersyteckich wioślarek i wioślarzy jest Lech Olszewski a pieczę organizacyjną nad mistrzostwami sprawowali dr Katarzyna Domańska i prof. Bernard Mendlik.

Wyniki Akademickich Mistrzostw Polski w wioślarstwie w Bydgoszczy

Jedynka kobiet:

1. Zuzanna Jasińska (Politechnika Wrocławska)
  2. Dominika Baranowska (Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy)
  3. Anna Chlibenko (Politechnika Gdańska)

Dwójka podwójna kobiet

1. Małgorzata Strybel, Oliwia Kania (Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy)
  2. Katarzyna Malinowska, Agata Zielepuha (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu)
  3. Paulina Wasela, Zuzanna Madaj (Politechnika Bydgoska)

Ósemka kobiet

1. Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
  2. Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy