Dzień Wydziału Pedagogiki już 31 maja

Serdecznie zapraszamy do udziału w Dniu Wydziału Pedagogiki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, który odbędzie się 31 maja br. w kampusie głównym UKW.

Tegoroczny Dzień Wydziału Pedagogiki jest pełen atrakcji. Wydarzenie rozpocznie się seminarium naukowym i warsztatami naukowymi, a w samo południe zaplanowano część artystyczną. Jej bohaterami będą studentki i studenci Wydziału, którzy zaprezentują swoje umiejętności artystyczne. To nie jedyny studencki akcent podczas tego Dnia, bo o godz. 15 poznamy najlepsze filmy pokazujące codzienność Wydziału.

Natomiast o godz. 16 rozpocznie się projekcja filmu „Maciej Zimiński. Twórca Telewizji Dziewcząt i Chłopców”. Po jego zakończeniu odbędzie spotkanie z autorem tej produkcji, Sławomirem Malinowskim. Będzie ono również transmitowane na kanale YouTube UKW.

Sławomir Malinowski jest dziennikarzem polskiego radia, telewizji i prasy, scenarzystą, reżyserem, producentem filmowym. Współpracował z pismami „Świat Młodych” i „Na Przełaj”, a następnie był publicystą m.in.: „Czasu”, „Polityki”, „Przeglądu Tygodniowego”, „Prawa i Życia”, „Wprost”, „Tygodnia Polskiego” w Londynie, „Focus Historia”. Jest laureatem nagrody II stopnia Klubu Dziennikarzy Naukowych Stowarzyszenia Dziennikarzy RP za publikacje poświęcone nauce (1989) oraz licznych festiwali filmowych. Został wyróżniony m.in. za filmy: „W cieniu Nefertuma” (World Mediatravel 2005), „Pan Zwierzyniec” (World Mediatravel 2010), „Stara Dongola” (VI Międzynarodowy Festiwal Filmowy Dziedzictwa Kulturowego w Sofii 2013), a także za dwuczęściowy fabularyzowany dokument „Dywizjon 303” (Złoty Kopernik ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Edukacyjnych EDUKINO 2016  oraz Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego).

Szczegółowe informacje o Dniu Pedagogiki znajdują się na stronie Wydziału. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu.

Program Dnia Wydziału Pedagogiki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego

31.05.2023 r., Kampus Główny UKW, ul. Chodkiewicza 30

9:00 - Sala Rady Naukowej Wydziału Pedagogiki - Uroczyste otwarcie - Dziekan Wydziału Pedagogiki dr hab. Helena Ostrowicka, prof. uczelni

Blok I. Doktorskie Seminarium Naukowe, Sala Rady Naukowej Wydziału Pedagogiki