Chórzystki UKW ubrane w koszulki z napisem UKW - miejsce dla ludzi z pasją Chórzystki UKW ubrane w koszulki z napisem UKW - miejsce dla ludzi z pasją

Chór Akademicki UKW uczestnikiem bicia Rekordu Polski w graniu na instrumentach perkusyjnych z recyklingu w ramach Festiwalu Drums Fusion

Przedstawicielki Chóru Akademickiego UKW wraz z dyrygentem dr. hab. Benedyktem Odya, prof. uczelni wzięli udział w bicu rekordu w kategorii grania na instrumentach perkusyjnych z recyklingu. Wydarzenie odbyło się w ramach Festiwalu Drums Fusion.

28 maja 2023 roku ponad 1000 muzykujących bydgoszczan spotkało się w Hali Immobile Łuczniczka, by zagrać jednocześnie na ekologicznych instrumentach perkusyjnych. W rytm piosenki Hakuna Matata pochodzącej z filmu Król Lew instrumentaliści pobili rekord Polski! Do pobicia Rekordu Guinnessa zabrakło zaledwie 148 osób.

Recyklingowe granie połączyło pokolenia, ponieważ sportową halę zapełniły, oprócz przedstawicieli chórów i zespołów, zarówno najmłodsi muzycy ze szkół, jak i seniorzy z klubów seniora.

Międzynarodowy Festiwal Rytmu i Sztuki Perkusyjnej Drums Fusion powstał z inspiracji perkusistami – dedykowany dla nich wszystkich, kreujących odważnie trendy w muzyce i zdobywających uznanie na świecie w każdym z muzycznych gatunków. Pierwsza edycja Festiwalu Drums Fusion obyła się w 2007 roku. Od tego czasu Bydgoszcz na stałe wpisała się w światową mapę festiwali poświęconych perkusistom.