Nowy kierunek studiów: Socjoinformatyka

Socjoinformatyka jest kolejną nowością w ofercie dydaktycznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy na rok akademicki 2023/2024. To propozycja dla osób, które szukają połączenia nauk społecznych i nowoczesnych technologii.

Już tylko dni dzielą nas od uruchomienia rekrutacji na studia na UKW. Od 8 czerwca kandydaci będą mogli rejestrować się na blisko 70 kierunków. W ofercie największej bydgoskiej uczelni pojawił się kolejny nowy kierunek – socjoinformatyka. Są studia I stopnia licencjackie, w przygotowaniu są również studia II stopnia. Kierunek ma charakter międzywydziałowy i jest tworzony przez Wydział Informatyki oraz Wydział Pedagogiki.

- Świat cyfrowy cały się rozwija i zmienia, a to wymaga zmian w ofercie kierunków studiów. Nasz kierunek przybliża pojęcia programowania, grafiki komputerowej, baz danych, a także tego, co jest obecnie najpopularniejszym zagadnieniem, czyli sztucznej inteligencji – mówi dr Piotr Kotlarz, Prodziekan Wydziału Informatyki UKW.

- Socjoinformatyka jest kierunkiem dla humanisty z technicznym zacięciem. Pracodawcy szukają dziś pracowników, którzy mogą pochwalić się nie tylko technicznymi umiejętnościami, ale mają rozwinięte umiejętności komunikacyjne, pracy w grupie i potrafią szeroko spojrzeć na rzeczywistość – dodaje dr Elżbieta Okonśka, Prodziekan Wydziału Pedagogiki UKW.

Absolwenci tego kierunku będą mogli znaleźć pracę w szeroko rozumianej branży IT. Dodatkowym atutem studiów pierwszego stopnia jest bezpłatna realizacja modułu z przygotowania merytorycznego do nauczania informatyki we wszystkich typach szkół. Kwalifikacje nauczycielskie – do nauczania we wszystkich typach szkół uzyskają po studiach II stopnia.

Studia na kierunku socjoinformatyka będą dostępne również w trybie niestacjonarnym. Więcej informacji o socjoinformatyce znajduje się na portalu rekrutacyjnym UKW.