Pracowniczki Katedry Fizjologii i Toksykologii na wyjeździe naukowym w USA

W dniach 14-23.06.23 r. pracowniczki Katedry Fizjologii i Toksykologii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, dr hab. Magdalena Twarużek, prof. uczelni oraz dr Iwona Ałtyn odbyły podróż służbową do Stanów Zjednoczonych.

Podczas pobytu w Nowym Jorku dr hab. Magdalena Twarużek, prof. uczelni oraz dr Iwona Ałtyn spotkały się z dr Eckardt Johannng, MD, MSc (Occupational and Environmental Life Science/Family Medicine and Preventive Medicine, Certified Independent Medical Examiner (CIME). W trakcie spotkania została omówiona przyszła współpraca oraz wspólne projekty.

Na Międzynarodowej Konferecji Naukowej Mycotoxins and Phycotoxins GRC, która odbyła się Stonehill College Easton, w Stanach Zjednoczonych, pracownicy Katedry Fizjologii i Toksykologii zaprezentowano w formie posterów wyniki prowadzonych badań, które były finansowane w ramach projektu „Projekt finansowany w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „Regionalna Inicjatywa Doskonałości” w latach 2019 - 2022 nr projektu 008/RID/2018/19.”:

• the presence of ochratoxin a in breast-milk, urine and serum of lactating women
    Ropejko K., Twarużek M.,
  • mycotoxins in dietary supplements based on  maca (lepidium meyenii)
    Ałtyn I., Twarużek M.