155 tysięcy zł dofinansowania dla projektu dr hab. Izabeli Kapsy, prof. uczelni

Uśmiechnięta prof. Izabela Kapsa, kobieta w okularach na czarnym tle

Pięć projektów z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy otrzymało dofinansowanie w ramach programu Ministerstwa Edukacji i Nauki „Doskonała Nauka”. Jednym z nich jest projekt dr hab. Izabeli Kapsy, prof. uczelni.

Międzynarodowa Konferencja Naukowa pt. „Jednostka i państwo w cyberprzestrzeni - szanse i zagrożenia” została zaplanowana na pierwszą połowę czerwca 2024 r. i odbędzie się na Wydziale Nauk o Polityce i Administracji UKW. Przyznane dofinansowanie opiewa na kwotę 155 100 zł, całkowita wartość przedsięwzięcia wyniesie natomiast 177 900 zł.

Podejmowane przez organizatorów konferencji zagadnienie dotyczy funkcjonowania jednostek i państw w cyberprzestrzeni i znajduje się w polu zainteresowania przedstawicieli wielu dziedzin i dyscyplin naukowych, w tym także nauk społecznych, a w szczególności stanowi istotny przedmiot badań nauk o polityce i administracji. Ponadto, wskazana problematyka stanowi ważny aspekt działalności wielu wyspecjalizowanych organizacji, krajowych i międzynarodowych. Konferencja z udziałem naukowców i ekspertów będzie więc okazją do wymiany myśli i praktyk w zakresie diagnozowania i prognozowania szans i zagrożeń związanych z funkcjonowaniem człowieka i państw w cyberprzestrzeni.

W ocenie wniosku dokonanej przez MEiN podkreślono, że problematyka Konferencji związana z diagnozowaniem, prognozowaniem szans i zagrożeń związanych z funkcjonowaniem człowieka i państwa w cyberprzestrzeni jest aktualna, szczególnie w czasach współczesnych. Na szczególny namysł zasługują zagrożenia ze strony świata wirtualnego dla jednostki, społeczeństw i państw. Takim nowym i ciekawym przykładem są doświadczenia pandemii COVID-19. Cyberprzestrzeń jako alternatywne środowisko bezpieczeństwa stanowi współczesne wyzwania, co jak najbardziej warto poddawać analizie naukowej.

Projekt pt. Międzynarodowa Konferencja Naukowa pt. „Jednostka i państwo w cyberprzestrzeni - szanse i zagrożenia” , został dofinansowany w ramach programu Ministerstwa Edukacji i Nauki pod nazwą „Doskonała Nauka II” w ramach modułu „Wsparcie konferencji” lub "wsparcie monografii". Wartość dofinansowania: .wartość dofinansowania: 155 100,00 PLN, całkowita wartość: 177 900,00 PLN.

Przedmiotem programu „Doskonała Nauka” jest wsparcie podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki oraz innych jednostek organizacyjnych działających na rzecz upowszechniania nauki w realizacji projektów mających na celu prezentację osiągnięć naukowych, w tym najnowszych wyników badań naukowych lub prac rozwojowych, poprzez organizację konferencji naukowych oraz wydawanie monografii naukowych.

Więcej informacji o pozostałych projektach: ukw.edu.pl

Logotypy: Flaga i godło Polski - Ministerstwo Edukacji i Nauki -  program Doskonała Nauka

UKW – miejsce dla ludzi z pasją!