uśmiechnięci młodzi ludzie uśmiechnięci młodzi ludzie

Konkurs NCBR „Rozwój kwalifikacji i kompetencji osób dorosłych”

Konkurs: „Rozwój kwalifikacji i kompetencji osób dorosłych”

Priorytet 1: Umiejętności

Działanie 01.05: Umiejętności w szkolnictwie wyższym

Typ projektu: Rozwój oferty uczelni w zakresie uczenia się dorosłych

Dofinansowanie mogą otrzymać projekty wspierające ideę uczenia się przez całe życie, obejmujące działania mające na celu dostosowanie kwalifikacji lub kompetencji osób dorosłych do potrzeb i oczekiwań pracodawców i rynku pracy – przekwalifikowania się (reskilling), wypełnienia luk w umiejętnościach (skills gap). Projekt powinien zakładać opracowanie programów i realizację działań dydaktycznych, np. kursów, szkoleń, warsztatów, które prowadzą do uzyskania kwalifikacji lub podniesienia przez uczestników projektu kompetencji, w tym zawodowych, dopasowanych do oczekiwań pracodawców. Wsparciem objęte może być również uruchamianie i realizacja kształcenia specjalistycznego na 5. poziomie Polskiej Ramy Kwalifikacji (PRK).

W projekcie nie można uwzględniać opracowania programów i realizacji studiów podyplomowych.

Katalog kwalifikacji lub kompetencji, przewidzianych do uzyskania lub podniesienia w projekcie, wynika z diagnozy przeprowadzonej przez wnioskodawcę lub z aktualnych dostępnych analiz, lub strategii, lub opracowań dotyczących luk kompetencyjnych w odniesieniu do potrzeb rynku pracy i gospodarki.

Łączna wartość wydatków określonych we wniosku o dofinansowanie, przeznaczonych na usługi zlecane podmiotom zewnętrznym, nie przekracza 30% kwoty kosztów bezpośrednich projektu.

Termin naboru wniosków o dofinansowanie: 30.08.2023 – 14.11.2023

Poziom dofinansowania: 100 000 000 zł

Minimalny poziom wkładu własnego: 3%

Grupa docelowa: osoby w wieku 18-64 lat (w momencie przystąpienia do projektu)

Kryteria premiujące:

  1. Projekt jest realizowany w partnerstwie przynajmniej z jednym podmiotem zrzeszającym pracodawców z obszaru lub branż określonych w Krajowej Inteligentnej Specjalizacji (KIS) lub Regionalnych Inteligentnych Specjalizacjach (RIS) – 20 pkt
  1. Do realizacji projektu wnioskodawca zatrudni co najmniej 1 osobę z niepełnosprawnością, w wymiarze co najmniej ½ etatu – 5 pkt

Szczegóły: www.gov.pl


Więcej informacji o konkursie udziela Dział Projektów

Małgorzata Banaszak: mbanaszak@ukw.edu.pl; 052 323 67 77

Anna Królak: akrolak@ukw.edu.pl; 052 323 67 79

Katarzyna Biedunkiewicz: katarzyna.biedunkiewicz@ukw.edu.pl; 052 323 67 78