Szczypiorniści AZS-u UKW ze sponsorem tytularnym i dobrym nastawieniem do nowego sezonu

Abramczyk AZS UKW Bydgoszcz – tak nazywa się teraz zespół bydgoskich szczypiornistów, który w najbliższy weekend rozpocznie nowy sezon rozgrywek. Akademicy do I ligi przystępują w roli beniaminka.

Euforia po awansie AZS-u UKW do wyższej rozgrywek musiała już minąć, bo zespół jest u progu nowego sezonu. Za bydgoskimi szczypiornistami okres intensywnych przygotowań, który powinien przynieść dobre efekty. – 17 lipca rozpoczęliśmy przygotowania – najpierw indywidualnie, a potem od 7 sierpnia już całą drużyną. Jesteśmy na pewno przygotowani motorycznie i pod względem taktycznym. Boisko zweryfikuje jak wygląda nasza sytuacja, ale mogę zapewnić, że nie będziemy nikogo się obawiać – deklaruje trener AZS-u UKW, Artur Markowski.

Bydgoscy szczypiorniści rozegrali również trzy sparingi. Ostatni z nich, z I-ligowym Startem Konin zakończył się zwycięstwem Akademików 34:26.

Zespół AZS-u UKW dokonał kilku wzmocnień przed nowym sezonem. Tym najbardziej widocznym jest pozyskanie bydgoskiej firmy Abramczyk jako sponsora tytularnego. – Pojawiła się szansa, żeby sportowa rodzina Abramczyk Team mogła się powiększyć. Nie mogliśmy tego tak zostawić, po powrocie AZS-u do I ligi i nie skorzystać, żeby wesprzeć drużynę i klub. Liczymy nie tylko na walkę o utrzymanie, ale kolejne sportowe sukcesy – powiedział Dyrektor Marketingu firmy Abramczyk, Piotr Kośmicki. – Dla nas sport, poza sportowymi emocjami, to też kształtowanie charakteru u młodych ludzi, dlatego Abramczyk Team wspiera tych najmniejszych sportowców, tych studiujących i tych walczących w najwyższych klasach rozgrywkowych – dodał.

Zarówno sztab szkoleniowy, jak i sami zawodnicy ostrożnie podchodzą do prorokowania wyników w nowym sezonie, ale podkreślają dobre nastawienie zespołu i ambitne nastawienie do walki. - Podstawowy cel to utrzymanie, ale liczymy się z tym, że nie będzie łatwo. Pokażemy, że będziemy godnym przeciwnikiem dla zespołów, które będą walczyły o wyższe miejsca. Naszym plusem jest na pewno szeroka kadra – zapewnia bydgoski szkoleniowiec.

- Zapatruję się pozytywnie nad sezon, bo w zeszłym sezonie już pokazaliśmy, że jesteśmy drużyną z charakterem, która to samo pokaże w tym roku. Obiecujemy, że nie będziemy zwieszać głów w żadnym meczu. Myślę, że pokażemy, na co nas stać – zapowiada skrzydłowy Bogusz Paradowski.

Młodość jest jednym z ważniejszych filarów w filozofii budowy składu na kolejne sezony. AZS UKW już od wielu lat współpracuje z bydgoską Iskrą, która szkoli młodych zawodników. Po zdobyciu doświadczenia w młodzieżowych rozgrywkach zasilają oni skład AZS-u UKW. W tym roku bydgoski klub wystawi również zespół w rozgrywkach III ligi, opierający się na najmłodszych zawodnikach, którzy jeszcze nie mieszczą się w I-ligowym składzie. - Mamy bardzo fajny zespół seniorów. Współpracujemy z klubem Iskra, która szkoli młodzież. Mamy w Bydgoszczy warunki do tego, aby tej młodzieży mogło jeszcze więcej trenować – podkreśla wiceprezes AZS-u UKW ds. organizacyjnych, Krzysztof Kościański.

Abramczyk AZS UKW współpracuje też od wielu lat z Nielbą Wągrowiec i MKS-em Grudziądz, również na polu transferowym. Z tym drugim zespołem będzie w tym roku również rywalizował na ligowych boiska, ale oba kluby zachowują dobre relacje. - Zawodnicy pozyskani z Nielby, MKS-u  to są zawodnicy 18-19-letni, którzy są potencjalnymi studentami naszego Uniwersytetu. To jest też ważne w kontekście Akademickich Mistrzostw Polski. Dzięki tym transferom skład mamy kompletny – zapewnia wiceprezes AZS-u UKW ds. sportowych, prof. dr hab. Bernard Mendlik.

Bydgoszczanie nowy sezon rozpoczną w sobotę, 16 września w Wejherowie (początek o godz. 18:00). Faworytem tego spotkania są gospodarze, ale zespół beniaminka zapowiada wyrównaną walkę. - Zdajemy sobie sprawę z tego, że zespół z Wejherowa już od kilku lat gra w I lidze i nie będzie to łatwe spotkanie. Postaramy się o jak najlepszą grę i zwycięstwo – zapowiada rozgrywający Wiktor Muziewicz.

Natomiast pierwszy mecz w Bydgoszczy odbędzie się w weekend 23-24 września. Rywalem AZS-u UKW będzie Sparta Oborniki. Akademicy swoje spotkania będą rozgrywali w hali CEKFiS UKW przy ul. Sportowej 2. Wstęp na mecze jest bezpłatny.