Konferencja Naukowa O pedagogice i sposobach jej uprawiania

Katedra Pedagogiki Ogólnej i Porównawczej zaprasza 27 października o godz. 11.00 (Sala Rady Naukowej Wydziału Pedagogiki, nr 22-23, ul. Chodkiewicza 30, Bydgoszcz) do udziału w konferencji naukowej O pedagogice i sposobach jej uprawiania organizowanej pod patronatem Dziekan Wydziału Pedagogiki, dr hab. Heleny Ostrowickiej, prof. uczelni.

Konferencja organizowana jest z okazji przypadającej w 2023 roku 30. rocznicy powstania Katedry Pedagogiki Ogólnej i Porównawczej. Katedra (najpierw o nazwie Katedra Pedagogiki Ogólnej) powstała w maju 1993 r. Przez ponad 20 lat (1993 – 2014) kierowała nią Twórczyni – Pani Prof. dr hab. Teresa Hejnicka-Bezwińska.

Konferencja została pomyślana jako okazja do przypomnienia dorobku naukowego Pani Profesor, stąd nieprzypadkowy dobór osób występujących w trakcie jej trwania:

• Prof. dr hab. Zbigniew Kwieciński jest kolegą ze studiów Pani Profesor oraz promotorem Jej rozprawy doktorskiej;
  • Prof. dr hab. Bogusław Śliwerski został profesorem m.in. dzięki pozytywnej recenzji Pani Profesor, była to pierwsza recenzja w postępowaniu o tytuł naukowy, którą Pani Profesor przygotowała po uzyskaniu tytułu profesora;
  • Dr hab. Helena Ostrowicka prof. uczelni jest pierwszą wypromowaną doktor przez Panią Profesor;
  • Prof. dr hab. Roman Leppert pracuje w Katedrze od momentu jej powstania, w latach 2014 – 2021 był jej kierownikiem;
  • Dr hab. Przemysław Grzybowski prof. uczelni kieruje Katedrą od 2021 r.

Więcej informacji w załącznikach.