Anna Dymna gościem Akademii Dialogu

Akademia Dialogu Wydziału Pedagogiki zaprasza serdecznie na spotkanie z Anną Dymną. Spotkanie pt.: „Mimo wszystko -  rozmawiajmy” odbędzie się  25 października o godz. 12 00 w Auli Atrium przy ul. Chodkiewicza 30. Poprowadzą je dr Elżbieta Okońska, Prodziekan ds. Kształcenia Wydziału Pedagogiki i Przewodnicząca Rady Programowej Akademii Dialogu oraz Wojciech Bonowicz. Organizatorem spotkania jest Katedra Badań nad Edukacją Estetyczną Wydziału Pedagogiki. 

Anna Dymna zadebiutowała na scenie w 1969 roku w podwójnej roli Isi i Chochoła w „Weselu” Stanisława Wyspiańskiego w reżyserii Lidii Zamkow w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. W swoim dorobku filmowym i teatralnym ma ponad 300 ról. Od początku kariery związana jest z Narodowym Starym Teatrem w Krakowie. Pracowała z najwybitniejszymi polskimi reżyserami, m.in.: Andrzejem Wajdą, Konradem Swinarskim, Jerzym Jarockim, Jerzym Grzegorzewskim, Jerzym Hoffmanem, Kazimierzem Kutzem, Teresą Kotlarczyk, Barbarą Sass i Janem Klatą. Aktorka jest prezesem fundacji „Mimo Wszystko” i funkcję tę pełni społecznie. Od wielu lat uczestniczy w projektach organizacji pozarządowych, m.in.: w kwestach Obywatelskiego Komitetu Ratowania Krakowa, akcjach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i Stowarzyszenia „Wielkie Serce”.

Wojciech Bonowicz jest poetą i publicystą stale współpracującym z „Tygodnikiem Powszechnym” i miesięcznikiem „Znak”. Opublikował kilka tomów poetyckich, m.in. „Pełne morze”, „Druga ręka”, „Wiersze wybrane” oraz „Wielkie rzeczy”. Jest autorem książek „Tischner. Biografia”, „Kapelusz na wodzie. Gawędy o księdzu Tischnerze”, „Sto lat. Książka życzeń”, „Dziennik końca świata”, „Historie na każdą godzinę”, licznych książek-wywiadów, m.in. z Janiną Ochojską, Michałem Hellerem oraz Wojciechem Waglewskim, a także książek dla dzieci. Pracuje jako redaktor w Społecznym Instytucie Wydawniczym Znak i jako archiwista w Instytucie Myśli Józefa Tischnera. Jest laureatem Medalu Brata Alberta za działalność na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Na spotkanie zapraszamy studentów oraz pracowników UKW. Dla osób niezwiązanych bezpośrednio z UKW przygotowaliśmy 50 bezpłatnych wejściówek na to spotkanie. Można je odbierać w piątek, 20 października br. i od poniedziałku, 23 października, w godz. 7:30 - 15:00, w Dziale Promocji i Komunikacji UKW (ul. J. K. Chodkiewicza 30, p. 1 - obok głównej portierni).

Akademia Dialogu działa pod patronatem JM Rektora prof. dr. hab. Jacka Woźnego oraz Dziekan Wydziału Pedagogiki, dr hab. Heleny Ostrowickiej, prof. uczelni.

Plakat zapraszający na spotkanie. W górnej części zdjęcie Anny Dymnej. Poniżej dwa zdjęcia prowadzących. W dolnej części informacje organizacyjne