Finał Konkursu Wokalnego im. Zbigniewa Wodeckiego „Sobą być” już w najbliższy weekend

Wielbiciele muzyki Zbigniewa Wodeckiego będą mogli wysłuchać w najbliższy weekend dwóch koncertów poświęconych twórczości tego artysty. W sobotę odbędzie się półfinał Finał Konkursu Wokalnego im. Zbigniewa Wodeckiego „Sobą być”, a w niedzielę – wielki finał.

Trwa trzecia edycja Konkursu Wokalnego poświęconego Zbigniewowi Wodeckiemu. Jest on skierowany do młodych artystów, w wieku 16-30 lat, którzy najpierw musieli przesłać swoje próbki utworów. Z tych zgłoszeń zostało wybranych 16 uczestników, którzy zaprezentują swoje wykonania utworów Zbigniewa Wodeckiego w sobotę, 4 listopada o godz. 18:00 w sali koncertowej Copernicanum UKW przy ul. Kopernika 1. Wstęp na ten koncert jest bezpłatny. Na scenie wystąpią:

• Marta Cynk-Mikołajewska,
  • Filip Czarnecki,
  • Magdalena Dutka,
  • Zuzanna Kubacka,
  • Łukasz Lenart,
  • Grzegorz Lewandowski,
  • Łukasz Lipski,
  • Milena Pilkiewicz,
  • Anna Piotrowska,
  • Hanna Skorupka,
  • Katarzyna Starosta,
  • Jakub Wiatr,
  • Agata Wilant,
  • Ula Zubek,
  • Kinga Żelichowska.

Plakat zapraszający na półfinał w czarnej tonacji. Z prawej strony zdjęcie Zbigniewa Wodeckiego grającego na trąbce. Obok informacje organizacyjne i logotypy organizatorów

Z tego grona jury wyłoni 6 wykonawców, którzy dzień później wystąpią w finałowym koncercie. Ten rozpocznie się o godz. 19:00 w Fabryce Lloyda. Można jeszcze kupić wejściówki na ten koncert. Finał ten uświetni występ Alicji Majewskiej, której będzie towarzyszył Włodzimierz Korcz i kwartet smyczkowy.

Organizatorem Konkursu jest Wydział Edukacji Muzycznej UKW, Fabryka Lloyda oraz Fundacja im. Zbigniewa Wodeckiego.

Plakat zapowiadający koncert finałowy w czarnej tonacji. Z lewej strony zdjęcie Zbigniewa Wodeckiego, z prawej - Alicji Majewskiej. Poniżej informacje organizacyjne i logotypy sponsorów