Prof. Magdalena Twarużek stoi na mównicy i przemawia czytając z kartki, w tle stoi mężczyzna Prof. Magdalena Twarużek stoi na mównicy i przemawia czytając z kartki, w tle stoi mężczyzna

Relacja z Konferencji Dziekanów Wydziałów Przyrodniczych Uniwersytetów Polskich

W dniach 15-16 listopada 2023 roku na Wydziale Nauk Biologicznych UKW gościli uczestnicy Konferencji Dziekanów Wydziałów Przyrodniczych Uniwersytetów Polskich. Konferencja odbyła się w Auli Laboratorium Badawczego Mikotoksyn, Wydziału Nauk Biologicznych. Gości powitali prof. dr hab. Jacek Woźny, Rektor Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego oraz dr hab. Magdalena Twarużek, prof. uczelni, Dziekan Wydziału Nauk Biologicznych UKW.

Wykład specjalny nt. Neuromodulacja w leczeniu schorzeń neurologicznych i sfery psychicznej wygłosił prof. dr. hab. n. med. Marek Harat.

Kolejne prezentacje przedstawili:

• prof. dr hab. Robert Hasterok, NCN, Aktualne zagadnienia związane ze wspieraniem działalności naukowej,
  • dr hab. Benedykt Odya, prof. uczelni, mgr Radosław Cichański, UKW Bydgoszcz Dobre praktyki w pracy z osobami z niepełnosprawnościami na uczelni,
  • mgr Dawid Kilon, warsztaty: Mówią, że potrafi rysować, które odkryły talenty naszych gości.

Pierwszy dzień konferencji zakończył się uroczystą kolacją w ramach 30-lecia kierunku Biologia w Fabryce Lloyda.

Drugiego dnia konferencji uczestnicy mogli wysłuchać prezentacji:

• prof. dr. hab. Grzegorza Węgrzyna, RDN, Aktualne zagadnienia związane z rozwojem kadry naukowej,
  • dr Elżbiety Okońskiej, UKW Bydgoszcz W poszukiwaniu złotego runa - czyli kilka refleksji o komunikacji, dialogu i relacjach w przestrzeni.

Niestety ze względów zdrowotnych, nie odbył się wykład Paweła Skubida, NAWA, Oferta Biura dla Naukowców i Instytucji. Kolejne spotkanie zostało zaplanowane na wiosnę 2024 roku w Poznaniu.

Wszyscy uczestnicy konferencji pozują gremialnie do zdjęcia na auli

Fotorelacja: ukw.edu.pl