Pracownicy UKW docenieni przez środowisko naukowe i wybrani do komitetów PAN

Ośmioro pracowników Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy zostało wybranych do Komitetów Naukowych Polskiej Akademii Nauk. Nasz Uniwersytet będzie miał swoje reprezentantki i reprezentantów w siedmiu komitetach.

Komitety Naukowe PAN są gronem eksperckim, wybranym spośród przedstawicieli polskiej nauki. Komitety, w ramach swoich dyscyplin, wydają opinie, pełnią funkcje doradcze oraz tworzą przestrzeń do budowania relacji między uczonymi. Wybory na kadencję 2024 – 2027 zakończyły się 24 listopada br. W ich rezultacie w komitetach będą pracować:

• dr hab. Artur Laska, prof. uczelni (Dziekan Wydziału Nauk o Polityce i Administracji) - Komitet Nauk Politycznych,
  • prof. dr hab. Dariusz Łukasiewicz (Dziekan Wydziału Filozofii) i dr hab. Ryszard Mordarski, prof. uczelni - Komitet Nauk Filozoficznych,
  • dr hab. Helena Ostrowicka, prof. uczelni (Dziekan Wydziału Pedagogiki) i prof. dr hab. Roman Leppert - Komitet Nauk Pedagogicznych,
  • dr hab. Zbigniew Podgórski, prof. uczelni (Dziekan Wydziału Nauk Geograficznych) - Komitet Nauk Geograficznych,
  • dr hab. inż. Izabela Rojek, prof. uczelni (Dziekan Wydziału Informatyki) - Komitet Inżynierii Produkcji,
  • prof. dr hab. Piotr Zwierzchowski (Dziekan Wydziału Nauk o Kulturze) - Komitet Nauk o Sztuce oraz Komitet Nauk o Kulturze.

Na wyróżnienie zasługuje fakt, że prof. Zwierzchowski został wybrany do dwóch komitetów, a w dwóch komitetach - Nauk Filozoficznych oraz Pedagogicznych UKW będzie miał silną, dwuosobową reprezentację.

Serdecznie gratulujemy!