Katedra Ekonomii współorganizatorem Międzynarodowej Konferencji Naukowej Nauka i Biznes – Wspólne Wyzwania

16 listopada 2023 roku w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie odbyła się Międzynarodowa Konferencja Naukowa Nauka i Biznes – Wspólne Wyzwania. Konferencja jest kontynuacją i rozszerzeniem organizowanego od 2015 roku Panelu Naukowo-Biznesowego (B2B), którego nieustającym celem jest integracja przedstawicieli środowisk nauki i biznesu. Stąd, nieprzypadkowo termin konferencji zbiegł się z obchodami Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. W tym roku do grona organizatorów (Wydziału Zarządzania AGH w Krakowie oraz Instytutu Ekonomii i Finansów US) dołączyła Katedra Ekonomii WPiE.

Tematem przewodnim tegorocznej konferencji była Sztuczna inteligencja (AI) – klucz do rozwiązania wyzwań jutra,  nieodzowny dziś element transformacji biznesu i nauki. Czy jesteśmy gotowi na rewolucję, jaką niesie ze sobą AI? Czy możemy zdefiniować cele, które pozwolą nam wykorzystać jej potencjał? To tylko niektóre z pytań, na które odpowiedzi poszukiwali uczestnicy konferencji – przedstawiciele środowiska akademickiego, biznesu,  Międzynarodowych Izb Handlowych i JST.

Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objęli : JM Rektor Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie prof. dr hab. Jerzy Lis, JM Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego prof. dr hab. Waldemar Tarczyński, JM Rektor Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy prof. dr hab. Jacek Woźny.

Zachęcamy do odwiedzenia strony Konferencji b2b.zarz.agh.edu.pl  i zapoznania się z pracami w sesji posterowej.

Autor zdjęć: dr inż. Janusz Opiła