Współpraca Wydziału Mechatroniki z firmą Mitutoyo Polska

Przekazanie sprzętu optycznego, studenckie praktyki, wspólne inicjatywy – to główne filary współpracy, którą nasz Uniwersytet rozpoczyna z firmą Mitutoyo Polska. Korzyści z niej odniosą studenci Wydziału Mechatroniki.

Rektor UKW, prof. dr hab. Jacek Woźny podpisał 12 grudnia umowę oraz porozumienie o współpracy z przedstawicielami zarządu firmy Mitutoyo Polska. W spotkaniu uczestniczył również Dziekan Wydziału Mechatroniki prof. dr hab. inż. Mariusz Kaczmarek oraz dr hab. inż. Janusz Musiał, prof. uczelni odpowiedzialny za realizację tej współpracy.

Firmą Mitutoyo Polska jest światowym liderem produktów oraz usług metrologicznych. Oferuje najnowocześniejsze urządzenia pomiarowe i rozwiązania metrologiczne takie jak: współrzędnościowe maszyny pomiarowe, systemy obróbki obrazu, urządzenia do pomiaru parametrów kształtu, odchyłek okrągłości, optyczne przyrządy pomiarowe, mikrometry laserowe, przyrządy do badań twardości i drgań, a także ręczne przyrządy pomiarowe.

Pierwszym owocem tej współpracy jest przekazanie Wydziałowi optycznej maszyny pomiarowej, wartej blisko 0,5 mln zł. Jest ona wykorzystywana do pomiarów topografii powierzchni oraz grubości przezroczystych obiektów. Pozwoli ona na zwiększenie możliwości dydaktycznych studentów mechatroniki.

Mitutoyo Polska będzie obecna na Wydziale Mechatroniki UKW także w innych sferach. Planowane są wspólne szkolenia, seminaria, praktyki studenckie, a także konsultacje programu nauczania. Celem takich działań jest jeszcze większa symbioza nauki i biznesu oraz realizacja innowacyjnych badań.

Rektor UKW prof. Jacek Woźny i Wiceprezes Mitutoyo wymieniają się teczkami z podpisanymi umowami