Dwa gryzonie, pomiędzy nimi malutka imitacja prezentu świątecznego Dwa gryzonie, pomiędzy nimi malutka imitacja prezentu świątecznego

Zbiórka karmy i akcesoriów dla podopiecznych bydgoskiego Stowarzyszenia ArbuZ

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku Koło Naukowe Wydziału Nauk Biologicznych organizuje zbiórkę karmy i akcesoriów, które zostaną przekazane do bydgoskiego Stowarzyszenia Arbuz. Stowarzyszenie opiekuje się bezdomnymi kotami, królikami, gryzoniami i pośredniczy w ich adopcjach. Ich podopieczni to m.in. króliki, myszy, szczury, myszoskoczki, kawie domowe, szynszyle, koszatniczki oraz koty.

Dary można zostawiać w specjalnie oznakowanych kartonach znajdujących się przy portierniach w dwóch wyznaczonych miejscach na uczelni:

• kampus główny UKW przy ul. J. K. Chodkiewicza 30,
  • budynek przy ul. ks. J. Poniatowskiego 12.

Serdecznie zapraszamy studentów oraz pracowników uczelni do udziału w zbiórce. Akcja będzie trwać od dnia 15 grudnia 2023 roku do dnia 15 stycznia 2024 roku.

Czego potrzebują?

• ręczników papierowych,
  • worków na śmieci,
  • wszelkich środków czystości, w tym przede wszystkim do prania,
  • octu spirytusowego,
  • rękawiczek jednorazowych,
  • strzykawek 1ml, 2ml, 5ml,
  • ręczników i koców,
  • zabawek dla kotów, gryzoni i królików,
  • wysokomięsnej, bezzbożowej karmy dla kotów dorosłych i dla kociąt,
  • zioła i siano dla królików (nie pokruszone, dobrej jakości),
  • karmy ratunkowej dla gryzoni i zajęczaków.

Podkreślają jednocześnie, że NIE potrzebują trocin, kolb, wapienek, zbożowych mieszanek, używanych kuwet i poideł, paśników kul, używanych akcesoriów drewnianych.

Stowarzyszenie Arbuz pomaga bezdomnym kotom, królikom i gryzoniom. Trafiają do nich zwierzęta z najróżniejszych miejsc, w różnym stanie. Od wychudzonych zwierząt właścicielskich oddanych prosto z domowych warunków, po zabiedzone, chore i wychudzone zwierzęta z ulicy, z klatek wystawionych pod śmietniki, czasem z interwencji.

Stowarzyszenie zachęca również do zaangażowania się w działania na zasadzie wolontariatu. Gryzonie oraz króliki znajdują się na ul. Świętojańskiej 1, natomiast schronienie dla kotów przy ulicy Cieplickiej 5.

Gorąco zapraszamy do kontaktu na Facebooku: ArbuZ – Adopcje zwierząt.