Na zdjęciu widoczne dwie dłonie, na jednej znajdują się pięniądze Na zdjęciu widoczne dwie dłonie, na jednej znajdują się pięniądze

Grant artystyczny dla dr Anny Nogaj

Dr Anna Nogaj, adiunkt na Wydziale Psychologii uzyskała indywidualny grant artystyczny w wysokości 14 000 zł z Instytutu Adama Mickiewicza, finansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach programu Kultura Polska na Świecie, na realizację koncertów na terenie Stanów Zjednoczonych Ameryki; m.in. w Centrum Katolickim Uniwersytetu Yale w New Heaven (CT) oraz dla Grove Foundation w Armonk (NY).

Grant uzyskał patronat Konsula Generalnego Rzeczypospolitej Polskiej w Nowym Jorku Pana Adriana Kubickiego.

Do realizacji grantu dr Anna Nogaj zaprosiła muzyków z kapeli Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska, z którymi przygotowywała koncerty z repertuarem polskiej muyzki ludowej w wersji tradycyjnej i stylizowanej.

Artystyczna działalność dr Anny Nogaj nie wpisuje się w jej działalność naukową w zakresie psychologii, ale stanowi istotny wkład w promocję Uniwersytetu na arenie międzynarodowej.

nr wniosku: 750/KPS/IAM/2023 Anna Nogaj