II Memoriał Dariusza Głowackiego w Piłce Ręcznej Mężczyzn już 6 stycznia

6 stycznia 2024 roku odbędzie się II Memoriał Dariusza Głowackiego w Piłce Ręcznej Mężczyzn o Puchar Prezydenta Miasta Bydgoszczy Rafała Bruskiego. Zapraszamy kibiców do hali CEKFiS Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy przy ul. Sportowej 2.

Wystąpią w nim cztery ogólnopolskie drużyny z różnych poziomów rozgrywkowych: liga centralna: MKS Nielba Wągrowiec, KPR Autoinwest Żukowo, I-ligowy WKS Grunwald Poznań (lider grupy B) oraz Abramczyk AZS UKW Bydgoszcz.

W godz. 10:00 – 16:00 przewidziano rozegranie czterech spotkań w systemie pucharowym. W przerwie pomiędzy meczami, ok. godz. 11:30, zaplanowano uroczyste otwarcie Memoriału z udziałem Prezydenta Miasta Bydgoszczy, Rafała Bruskiego oraz okolicznościową wystawę fotografii związanych z upowszechnianiem piłki ręcznej w Bydgoszczy, a także krótki mecz Oldboyów, byłych piłkarzy ręcznych z Bydgoszczy i Koronowa.

Celem przedsięwzięcia jest przypomnienie postaci zasłużonego dla bydgoskiego szczypiorniaka trenera i działacza sportowego Dariusza Głowackiego oraz popularyzacja tej dyscypliny sportu wśród mieszkańców Miasta Bydgoszczy. Na trybunach spodziewanych jest ok. 250 osób. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy na trybuny CEKFiS UKW!

Program Memoriału

10:00 – 11:00 Abramczyk AZS UKW Bydgoszcz – MKS Nielba Wągrowiec
11:00 – 12:00 KPR Autoinwest Żukowo – WKS Grunwald Poznań
12:00 – 13:00 - otwarcie Memoriału (prowadząca wydarzenie p. Natalia Miedziejko)

  • przywitanie Drużyn i przybyłych Gości
  • Prezydent Miasta Bydgoszczy, Rafał Bruski – oficjalne otwarcie
  • mecz (2 x 20 min.) byłych zawodników AZS "Loża Szyderców" Bydgoszcz – HT Feniks Bydgoszcz

14:30 – mecz o III miejsce
15:30 – mecz o I miejsce
16:30 – Zakończenie Memoriału, wręczenie Pucharu za zajęcie I miejsca – Prezydent Miasta Bydgoszczy, Rafał Bruski

Plakat w zielonej tonacji. Na pierwszym planie zarys ciemnej postaci. Na drugim planie grafiki piłkarzy ręcznych. W centralnej części nazwa turneju. Na dole logotypy AZS-u UKW i Bydgoszczy