Współpraca badawcza Wydziału Pedagogiki UKW z Miejskim Ośrodkiem Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy

Naukowcy Wydziału Pedagogiki poszerzają współpracę z Miejskim Ośrodkiem Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy. 13 grudnia br. została zawarta umowa między Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego a Miastem Bydgoszcz, działającym poprzez statio municipi Miejski Ośrodek Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy, reprezentowany przez Dyrektora Michała Laskowskiego.

W wyniku zawartej umowy kilkuosobowy zespół z Wydziału Pedagogiki UKW, zrealizuje szerokie badania diagnostyczne nad dobrostanem psychicznym i społecznym bydgoskich uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Koordynatorką badania z ramienia UKW będzie dr Jolanta Jarczyńska, p.o. kierownika Katedry Pedagogiki Opiekuńczej i Profilaktyki Społecznej Wydziału Pedagogiki.

Podpisana umowa to wynik owocnych negocjacji, które zostały przeprowadzone przez Dziekan Wydziału Pedagogiki, dr hab. Helenę Ostrowicką, prof. uczelni.