Dwóch naukowców UKW z Nagrodami Ministra Nauki!

Prof. dr hab. Yuriy Zorenko z Wydziału Fizyki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz dr hab. inż. Marek Macko, prof. uczelni z Wydziału Mechatroniki UKW otrzymali Nagrody Ministra Nauki.

Okazją do ich wręczenia była gala z okazji Dnia Nauki Polskiej, która odbyła się w niedzielę, 18 lutego w auli Politechniki Warszawskiej. - Mamy wspaniałe kadry, wspaniałych naukowców, świetnie osiągnięcia. Nie wstydźmy się tego, mówmy o tym, bo mamy powody do dumy. Nauka jest potrzebna polskiej gospodarce, jest niezbędna w tworzeniu nowych miejsc pracy. Dziś w zapisach polskich firmy powinny znaleźć się zobowiązywania do przekazywania środków na badania i rozwój - mówił szef Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Dariusz Wieczorek.

Podczas Gali przyznano 59 nagród, które trafiły do rąk naukowców stanowiących o sile polskiej nauki. Prof. Yuriy Zorenko, realizujący wiele projektów naukowych związanych m.in. z nowymi materiałami luminescencyjnymi, został doceniony za znaczące osiągnięcia w zakresie działalności organizacyjnej. Natomiast prof. Marek Macko, zajmujący się m.in. wdrażaniem innowacyjnych rozwiązanych związanych z drukiem 3D, otrzymał nagrodę za znaczące osiągnięcia w zakresie działalności naukowej.

Serdecznie gratulujemy!