plakat z logotypami i wizerunkiem artystek plakat z logotypami i wizerunkiem artystek

Wiosenna harmonia - Koncert Pieśni Polskich, 7 maja o godz. 17:00

Wydział Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz Gapicz/Sybiriakova Duo serdecznie zapraszają na Koncert Pieśni Polskich pn. Wiosenna Harmonia. Perkowski, Szymanowski, Paderewski, który odbędzie się 7 maja 2024 r. o godz. 17:00 w Collegium Copernicanum UKW przy ul. Kopernika 1.

Koncert poświęcony będzie twórczości kompozytorów polskich, na którym zabrzmią ich mniej znane utwory na głos i fortepian. 

Wstęp na koncert jest wolny, jednak obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc pod adresem: gapicz.sybiriakova.duo@gmail.com lub w Dziale Promocji i Komunikacji UKW, pod nr tel. 52 34 19 177/179.

Gapicz/Sybiriakova Duo to połączenie głosu mezzosopranistki i umiejętności pianistycznych, które tworzą magiczną harmonię muzycznych dźwięków. Darina Gapicz jest wieloletnią solistką Opery Nova w Bydgoszczy. W czasie swojej kariery wykonywała liczne recitale solowe i kameralne, jak również koncertowe wykonania dzieł operowych i oratoryjnych w Polsce, Europie i na Bliskim Wschodzie. Marianna Sybirakova-Khikhlovaska jest pianistką, zawodowo związana z Operą Nova w Bydgoszczy oraz Wydziałem Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. W ramach współpracy z Operą Nova zgromadziła obszerne wieloletnie doświadczenie w przygotowaniu w przygotowaniu partii operowych z solistami oraz biorąc udział w procesie powstawania produkcji operowych. 

Projekt jest dofinansowany ze środków Funduszy SKE Związku Artystów Scen Polskich.
Partnerem wydarzenia jest Wydział Edukacji Muzycznej UKW.