Grafika dotycząca koncertu, na niej postać mężczyzny siedzącego na bucie damskim (szpilce) Grafika dotycząca koncertu, na niej postać mężczyzny siedzącego na bucie damskim (szpilce)

Zapraszamy na koncert "Czuły Barbarzyńca"

Wydział Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy serdecznie zaprasza na koncert „ Czuły Barbarzyńca”, który odbędzie się 23 kwietnia 2024 r. o godz. 19:00 w sali koncertowej Collegium Copernicanum UKW, przy ul. Mikołaja Kopernika 1.

- Koncert w wykonaniu studentów Wydziału Edukacji Muzycznej UKW, jest próbą wykreowania świata dzisiejszych mężczyzn, często bardzo wrażliwych, zagubionych, będących na rozdrożu wciąż rosnących oczekiwań. Młodzi wokaliści chcąc wyrazić swoje emocje, sięgnęli po piosenki napisane dla kobiet. Efekt jest zaskakujący, ponieważ okazuje się, że wcale nie tak daleko nam do siebie. Podobnie odczuwamy miłość, tęsknotę i osamotnienie. To my, kobiety chciałybyśmy, żeby „on” był delikatny, wrażliwy, empatyczny, a zarazem silny, stanowczy, dający oparcie, czyli - czuły barbarzyńca. Czy to w ogóle możliwe? – mówi reżyserka koncertu, dr hab. Katarzyna Matuszak, prof. uczelni.

Podczas koncertu usłyszymy takie popularne utwory jak „Bo we mnie jest seks” Kaliny Jędrusik, „Im więcej ciebie, tym mniej” Natalii Kukulskiej, „Małe tęsknoty” Krystyny Prońko czy „Gdybyś” Grażyny Łobaszewskiej.

Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Koncert wyreżyserowany przez dr. hab. Katarzynę Matuszak, prof. uczelni przy asyście mgr Małgorzaty Żurańskiej-Wilkowskiej.
Wystąpią: Damian Manikowski, Marcel Matyjanowski, Julian Prus, Michał Święcicki.
Wokalistom towarzyszyć będzie zespół muzyczny w składzie:
Daniel Pradella - instrumenty klawiszowe, aranżacje;
Bartłomiej Wezner - fortepian, aranżacje;
Maciej Olesiński - gitara;
Marcin Grabowski - kontrabas, gitara basowa;
Patryk Dolepski - perkusja;
Dominika Balewska, Olga Gwizdała, Marta Orlich - chórki.
Michał Zdeb - słowo wiążące.