Konferencja filozoficzna - Deus otiosus. Filozofia Bożego ukrycia

Instytut Filozofii i Socjologii PAN (Warszawa) oraz Instytut Filozofii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego (Bydgoszcz) zapraszają na ogólnopolską konferencję filozoficzną pt. „Deus otiosus. Filozofia Bożego ukrycia”.

Praca: Dział Współpracy Społeczno-Gospodarczej

Dział Współpracy Społeczno-Gospodarczej UKW prowadzi rekrutację na dwa stanowiska: specjalisty ds. inwestycji oraz asystenta ds. dokumentacji projektu.

Akademickie derby szczypiornistów

Czas na świętą wojnę! W sobotę AZS UKW podejmie w swojej hali szczypiornistów AZS-u UMK. Dla gospodarzy jest to szansa na pierwsze punkty w tym sezonie.

Horyzont 2020 - DIGITENS

Zespół UKW (dr hab. Jakub Lipski, prof. uczelni, dr Tymon Adamczewski, dr Karl Wood, prof. uczelni - pracownicy Katedry Literatur Anglojęzycznych) wchodzi w skład międzynarodowego konsorcjum badawczego DIGITENS (wraz z przedstawicielami m.in. Uniwersytetu Bretanii, Sorbony, Biblioteki Francuskiej, Narodowego Archiwum w Londynie, Uniwersytetu McGill w Montrealu - pełna lista instytucji podana jest na stronie projektu https://www.univ-brest.fr/digitens/menu/Consortium-partners), finansowanego przez Komisję Europejską w ramach programu RISE-Horyzont 2020.

Cztery nagrody na IWIS 2019

W dniach 14-16 października 2019 r. wynalazki z UKW były prezentowane w przepięknych wnętrzach Politechniki Warszawskiej na Międzynarodowej Warszawskiej Wystawie Wynalazków (International Warsaw Invention Show - IWIS 2019).

Gala sportu akademickiego

Nowości wydawnicze - sierpień/wrzesień 2019

Zapraszamy do zapoznania się z książkami wydanymi nakładem Wydawcnitwa UKW w sierpniu i wrześniu br.

Ogólnopolska Konferencja Naukowa Narracje historyczne we współczesnym świecie

Szanowni Państwo!
zapraszamy na Ogólnopolską Konferencję Naukową „Narracje historyczne we współczesnym świecie”. Konferencja odbędzie się 21 października 2019 roku w Bibliotece Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, ul. Karola Szymanowskiego 3, aula (I piętro) w Bydgoszczy.