Wolny wstęp na basen dla studentów UKW

Wolny wstęp na basen dla studentów UKW w semestrze zimowym 2019/2020.

Informacje organizacyjne dla studentów

Wraz z rozpoczęciem nowego roku akademickiego 1 października 2019 r. na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy zmieniła się struktura organizacyjna. Wiele zmian będzie dotyczyło samego procesu kształcenia, wejdzie w życie najważniejszy dokument dla studentów czyli Regulamin Studiów.

Nowa struktura Uczelni - od 1 października 2019 r.

Od 1 października 2019 r. na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy zaczęła funkcjonować nowa struktura organizacyjna, nowy Statut Uczelni oraz nowy Regulamin Studiów.

Nowy regulamin stypendialny

Od 20 września br. obowiązuje nowy regulamin stypendialny. Przyjmowanie wniosków stypendialnych jest zaplanowane na październik. Zachęcamy do zapoznania się z plikami z załącznika.

Podziękowanie za udział w Legii Akademickiej

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego wystosował podziękowania dla Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy za udział w programie Legia Akademicka.

Konferencja: Rozrywka w językowo-kulturowym obrazie miasta i wsi

Instytut Filologii Polskiej i Kulturoznawstwa serdecznie zapraszają na konferencję „Rozrywka w językowo-kulturowym obrazie miasta i wsi", która odbędzie się w gmachu Wydziału Humanistycznego UKW (Jagiellońska 11) w dniach 26 – 28 września br.

Publikacja prof. M. Cieszko w prestiżowym czasopiśmie

Dr hab. Mieczysław Cieszko, prof. uczelni z Instytutu Mechaniki i Informatyki Stosowanej naszego Uniwersytetu opublikował artykuł naukowy w czasopiśmie z zakresu nauk inżynieryjno-technicznych International Journal of Engineering Science (IJES) o najwyższej światowej renomie. Aktualna wartość tzw. współczynniku wpływu (Impact Factor) wynosi 9.052, a w ministerialnym wykazie czasopism należy do grupy o najwyższej punktacji (200 punktów).

Ogólnopolska Konferencja Naukowa - Kultura Innowacji w Edukacji

Katedra Dydaktyki i Studiów nad Kulturą Edukacji, Laboratorium Zmiany Edukacyjnej - Centrum Badań nad Uczeniem się i Rozwojem, Wydział Pedagogiki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego oraz Zespół Dydaktyki przy Komitecie Nauk Pedagogicznych PAN zapraszają na Ogólnopolską Konferencję Naukową z udziałem gości zagranicznych na temat: Kultura Innowacji w Edukacji.

Praca: Punkt obsługi gastronomicznej

Poszukujemy chętnych do prowadzenia punktu gastronomicznego w obiekcie przy Placu Weyssenhoffa 11, dysponujemy pomieszczeniem o powierzchni 12,60 m.kw. Zainteresowani proszeni są o kontakt z Działem Administracyjno Gospodarczym Pawilon pokój 06,09 przy ul. Chodkiewicza 30.
tel: 52 34 19 276  i  52 34 19 365

Praca: Dział Nauki UKW

Dział Nauki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego poszukuje pracownika administracyjnego do obsługi formalno-finansowej projektów badawczych finansowanych przez jednostki przyznające dotacje na badania naukowe, m.in.: Narodowe Centrum Nauki, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Narodową Agencję Wymiany Akademickiej i Komisję Europejską.

W botaniku zabrzmi Zaczarowany piosenek świat

W najbliższy czwartek 19 września 2019 r. o godz. 17.00 w Ogrodzie Botanicznym UKW wystąpi: Grupa artystyczna Okazjonalni, która zaprezentuje koncert zatytułowany: Powróćmy jak za dawnych lat w zaczarowany, piosenek świat.

Konferencja: 100-lecie nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską i Jugosławią

Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych UKW, Instytut Historii Współczesnej z Belgradu i Kujawsko-Pomorski Urząd Marszałkowski w Toruniu zapraszają na VII międzynarodową konferencję naukową "W kręgu dyplomacji i polityki. W 100-lecie nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską i Jugosławią". Wydarzenie odbędzie się w dniach 25-26 września 2019 r. przy ulicy Poniatowskiego 12 (Aula).