Praca: Biuro Karier UKW

Rekrutacja na stanowisko doradcy zawodowego do Biura Karier Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Projektowanie uniwersalne - aktualizacja

Dyrektor NCBR zatwierdził zaktualizowany „Plan Działania na rok 2019” dla osi III PO WER (wersja 2019/5). Zmiany zostały wprowadzone 22 sierpnia br. w fiszce konkursu „Projektowanie uniwersalne”.

Wystawa malarstwa Joanny Stasiak w galerii Biblioteki UKW

Zapraszamy do Galerii Biblioteki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy na wystawę malarstwa Joanny Stasiak pt. Morze wewnętrzne.

Dwie gitary zabrzmią w Ogrodzie Botanicznym UKW

Ogród Botaniczny UKW serdecznie zaprasza na kolejną odsłonę cyklu „Ogród pełen Kultury”. W czwartek, 5 września nasi goście będą mogli wysłuchać koncertu Wiesława " Marcysia" Marcysiaka i Juliusza "Yulo" Rafelda.

Potrójna nagroda dla UKW w Londynie

Odbywające się w dniach 29-30 sierpnia 2019r. w Londynie International Invention & Trade Expo (ITE) 2019 stanowiły dla wynalazców, producentów i handlowców z kilkudziesięciu krajów platformę do prezentacji oraz wymiany informacji na temat najnowszych i najbardziej innowacyjnych rozwiązań. W tym roku na ITE zaprezentowano 287 wynalazków w 10 kategoriach tematycznych. Jak coraz częściej w ostatnich latach - nie mogło tam zabraknąć wynalazku naukowca z UKW - jako jeden z 3 wynalazków na polskim stoisku został zaprezentowany Crusher for plastics autorstwa dr hab. inż. Marka Macko prof. UKW, prof. dr hab. inż. Józefa Flizikowskiego, mgr Michała Bogdańskiego i mgr Mariusza Lenca z UTP.