Sukcesy UKW na KAYAKMANII
UKW na KAYAKMANII 2019

UKW partnerem VI edycji Szkoły Letniej PKN ICOMOS

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy jest partnerem Szkoły letniej ICOMOS, która odbyła się w dniach 28-31 sierpnia 2019 r. Wiodącym tematem Szkoły była: Ochrona dziedzictwa technicznego i przemysłowego na przykładzie Bydgoszczy i Szlaku TeH2O. Jednym z prelegentów Szkoły był Rektor UKW prof. dr hab. Jacek Woźny, który przedstawił: Archeologię techniki militarnej.

Legendy i koncert w Ogrodzie Botanicznym UKW

Kolejny tydzień będzie obfitował w ciekawe wydarzenia, 28 i 29 sierpnia 2019 r. zapraszamy do Ogrodu Botanicznego UKW na spotkanie z legendą i koncert.

Wybory do Rad Dziedzin

Komisja Wyborcza Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego ogłasza terminy wyborów do poszczególnych Rad Dziedzin.

Zapraszamy na bajkowe spotkania z legendą

21 sierpnia 2019 r. w kolejnej odsłonie cyklu Środowych spotkań z legendą w Ogrodzie Botanicznym UKW gościć będzie Dominika Kiss-Orska, pomysłodawczyni i założycielka Skrzynki na bajki, autorka personalizowanych bajek, organizatorka i dyrektorka corocznego festiwalu muzyki tradycyjnej i ludowej Ethniesy.

Prezenterki pogody zaprezentują legendy w Botaniku UKW

W najbliższą środę 14 sierpnia zapraszamy na kolejną odsłonę Środowych spotkań z legendą w Ogrodzie Botanicznym UKW. Tym razem wystąpią prezenterki pogody z TVP Bydgoszcz - Angelika Bednarska i Dagmara Moranowska.

Student UKW Mistrzem Polski w judo

Student II roku wychowania fizycznego UKW Szymon Śmiegel po pięknych walkach (wszystkie zakończone przed czasem) zdobył Akademickie Mistrzostwo Polski w Judo w kategorii 60 kg.