Obrazy Bydgoszczy w Bibliotece UKW

Zapraszamy do Biblioteki UKW na wystawę pt. Obrazy Bydgoszczy, prezentującą prace z kolekcji Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego.

Wykład o drodze Bydgoszczy do Macierzy

9 listopada 2018 r. w Bibliotece UKW o godz. 17.00 dr hab. Janusz Kutta, prof. KPSW, wygłosi wykład pt. Droga Bydgoszczy do Macierzy. Wykład jest organizowany w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości.

„Czysty biznes”, czyli jak prowadzić firmę przyjazną środowisku

Prowadzisz firmę lub myślisz o własnej działalności gospodarczej a jednocześnie ochrona środowiska jest dla Ciebie ważna? Skorzystaj z naszego warsztatu!

Konferencja: Kobiety w IT

Konferencja: Przemoc w rodzinie

Zakład Filozofii Wychowania i Edukacji Obywatelskiej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego we współpracy z Wydziałem Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy oraz Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Sicienku zapraszają na Konferencję naukowo- szkoleniową "Przemoc w rodzinie. Przeciwdziałanie - Pomoc - Bezpieczeństwo".

Ostatnie pożegnanie prof. Jerzego Wyrozumskiego

Ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci wybitnego historyka i mediewisty prof. Jerzego Wyrozumskiego. Profesor był związany z naszą uczelnią, otrzymał 26 kwietnia 2005 roku tytuł Doktora Honoris Causa Akademii Bydgoskiej im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Seminarium: Pedagogika (ogólna) w niepodległej Polsce

Zespół Pedagogiki Ogólnej działający przy Komitecie Nauk Pedagogicznych PAN oraz Katedra Pedagogiki Ogólnej i Porównawczej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy zapraszają do udziału w seminarium naukowym: Pedagogika (ogólna) w niepodległej Polsce. Modernizacja - kolonizacja - globalizacja.

Kongres Prawa Sportowego i Organizacji Imprez Sportowych

23 listopada 2018 roku na Stadionie Zagłębia Lubin odbędzie się Kongres Prawa Sportowego i Organizacji Imprez Sportowych. Zagłębie Lubin S.A. wraz z Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Katolickim Uniwersytetem Lubelskim Jana Pawła II oraz Uniwersytetem Gdańskim – uczelniami tworzącymi sieć naukową pod nazwą Polska sieć naukowa - Badania naukowe i prace rozwojowe na rzecz upowszechniania prawa sportowego oraz Towarzystwem Sieci Naukowej Prawa Sportowego a także
Uczelnią Łazarskiego w Warszawie jest współorganizatorem tego wydarzenia.

Zapraszamy do Filharmonii Pomorskiej