Ostatnie pożegnanie prof. Jerzego Wyrozumskiego

Ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci wybitnego historyka i mediewisty prof. Jerzego Wyrozumskiego. Profesor był związany z naszą uczelnią, otrzymał 26 kwietnia 2005 roku tytuł Doktora Honoris Causa Akademii Bydgoskiej im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Seminarium: Pedagogika (ogólna) w niepodległej Polsce

Zespół Pedagogiki Ogólnej działający przy Komitecie Nauk Pedagogicznych PAN oraz Katedra Pedagogiki Ogólnej i Porównawczej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy zapraszają do udziału w seminarium naukowym: Pedagogika (ogólna) w niepodległej Polsce. Modernizacja - kolonizacja - globalizacja.

Kongres Prawa Sportowego i Organizacji Imprez Sportowych

23 listopada 2018 roku na Stadionie Zagłębia Lubin odbędzie się Kongres Prawa Sportowego i Organizacji Imprez Sportowych. Zagłębie Lubin S.A. wraz z Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Katolickim Uniwersytetem Lubelskim Jana Pawła II oraz Uniwersytetem Gdańskim – uczelniami tworzącymi sieć naukową pod nazwą Polska sieć naukowa - Badania naukowe i prace rozwojowe na rzecz upowszechniania prawa sportowego oraz Towarzystwem Sieci Naukowej Prawa Sportowego a także
Uczelnią Łazarskiego w Warszawie jest współorganizatorem tego wydarzenia.

Zapraszamy do Filharmonii Pomorskiej

Praca: Dział Współpracy Społeczno-Gospodarczej

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy poszukuje kandydatów do pracy w Dziale Współpracy Społeczno-Gospodarczej na stanowiska związane z administracyjną obsługą realizacji projektu „Bezpieczeństwo łańcucha żywnościowego i żywność spersonalizowana.

Godziny rektorskie

Prorektor ds. Studenckich i Jakości Kształcenia dr hab. Benedykt Odya, prof. nadzw., ogłasza godziny rektorskie w dniu 31 października 2018 r. od godziny 12.00.

Przed nami akademickie derby

UKW z Polską Nagroda Inteligentnego Rozwoju

Na uroczystej gali 19. października 2018r. w Sali Rycerskiej Zamku Arcybiskupów Gnieźnieńskich w Uniejowie Prorektor ds. Rozwoju i Współpracy dr hab. inż. Marek Macko, prof. nadzw. odebrał w imieniu Władz i całej Społeczności Akademickiej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy Polską Nagrodę Inteligentnego Rozwoju w kategorii "Uczelnia Przyszłości" za współpracę z otoczeniem społeczno-gospodarczym oraz rozwój potencjału badawczego i innowacyjnego uczelni w ramach projektów "Bezpieczeństwo łańcucha żywnościowego i żywność spersonalizowana" i "Innowacje społeczne".