Zbrodnia w Botaniku - już 27 września

W najbliższy czwartek 27 września 2018 r. zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Czwartki z naturą i kulturą w Ogrodzie Botanicznym UKW.

Pierwsze zwycięstwo szczypiornistów AZS-u

AZS UKW zapisał pierwsze punkty na swoim koncie w rozgrywkach II ligi piłki ręcznej. W swoim drugim meczu bydgoszczanie pewnie pokonali Borowiak Czersk 33:23.

Konferencja: Między zniewoleniem a niepodległością. Bydgoszcz w XX wieku

Instytut Pamięci Narodowej i Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy serdecznie zapraszają na konferencję naukową „Między zniewoleniem a niepodległością. Bydgoszcz w XX wieku”. Odbędzie się ona w dniach 10-11 października br. w Urzędzie Miasta Bydgoszczy oraz Bibliotece UKW.

Szczypiorniści AZS-u rozpoczynają nowy sezon

Szczypiorniści AZS-u UKW Bydgoszcz rozpoczęli nowy sezon. Wzmocnienia dokonane latem mają pozwolić na walkę o środek ligowej tabeli.

Projekt Centrum Komunikacji Klinicznej został zatwierdzony do finansowania w programie „DIALOG”

Projekt badawczy zgłoszony przez Centrum Komunikacji Klinicznej  „Doskonalenie umiejętności komunikowania się lekarzy z pacjentami innowacyjną drogą do zapewnienia wyższej jakości opieki zdrowotnej, lepszych wyników leczenia pacjentów oraz obniżenia kosztów leczenia” uzyskał finansowanie MNiSW w ramach programu „DIALOG”.

Inauguracja roku akademickiego 2018/2019

Serdecznie zapraszamy na uroczystą inaugurację roku akademickiego 2018/2019, która jednocześnie będzie rozpoczęciem obchodów jubileuszu 50-lecia naszej Uczelni. Odbędzie się ona 10 października br. o godz. 12.00 w sali koncertowej Collegium Copernicanum UKW przy ul. M. Kopernika 1.

NCN ogłosiło nowe konkursy, do zdobycia 530 mln

NCN już po raz szesnasty otwiera nabór wniosków w konkursach OPUS i PRELUDIUM, a po raz czternasty w konkursie SONATA. W konkursach krajowych do zdobycia jest łącznie 480 mln zł. We współpracy z Niemiecką Wspólnotą Badawczą zostaje natomiast uruchomiony BEETHOVEN CLASSIC 3 oraz nowość – BEETHOVEN LIFE 1. W konkursach międzynarodowych naukowcy mogą pozyskać 50 mln zł. Łącznie do zdobycia w otwieranych właśnie konkursach jest rekordowa pula 530 mln zł.

Projekt „Ekologia w regionie - województwo kujawsko-pomorskie perłą w przyrodzie Polski” – rekrutacja

W ramach wspierania uczniów zdolnych w okresie wrzesień-listopad 2018 r. realizowane będą dodatkowe zajęcia na uczelni pn. „Ekologia w regionie - województwo kujawsko-pomorskie perłą w przyrodzie Polski”.  Projekt jest dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.