Kajakiem z UKW!

Ustawa 2.0. - list Ministra Jarosława Gowina

1 sierpnia 2018 r. Prezydent RP Andrzej Duda podpisał Konstytucję dla Nauki - ustawę Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce. Wprowadzona ustawa w istotnym zakresie zmienia zasady organizacji i ustroju uczelni. Implikuje to konieczność wdrożenia rozwiązań wynikających z nowych regulacji. Załączony dokument przedstawia najważniejsze założenia związane z ustawą i wyzwania, przed którymi stoi Uniwersytet w najbliższym roku akademickim.

Konkurs o Polskie Honorowe Stypendium Naukowe im. Aleksandra von Humboldta

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej ogłosiła 22. konkurs o Polskie Honorowe Stypendium Naukowe im. Aleksandra von Humboldta, w ramach którego wybitni uczeni niemieccy mogą przyjechać do Polski na kilkumiesięczne pobyty naukowe.

Konkurs - Popularyzator Nauki 2018

Ruszyła kolejna, 14. edycja konkursu Popularyzator Nauki, w którym nagradzane są osoby, zespoły, media i instytucje popularyzujące naukę. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 października 2018 r.

Program TEAM-NET

W październiku 2018 r. Fundacja na rzecz Nauki Polskiej uruchomi nabór wniosków w programie TEAM-NET. W ramach konkursu Fundacja chce przeznaczyć nawet 100 mln zł łącznie na współpracę jednostek naukowych.

Pedagogika resocjalizacja - studia dualne z unijnym dofinansowaniem - nabór dodatkowy

Zostały jeszcze ostatnie wolne miejsca na pedagogikę resocjalizacyjną, który jest nowością w ofercie dydaktycznej UKW. Nabór dodatkowy na ten kierunek trwa do 12 września.

Przedłużone i dodatkowe nabory na UKW

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy ogłasza przedłużone i dodatkowe nabory na studia stacjonarne I stopnia. Rejestracja na wskazane kierunki trwa do 12 września 2018 r.