Kolejne nagrody dla naukowców UKW

Wynalazki naszych pracowników po raz kolejny zostały docenione. Na targach Invent Arena w Třinec (Czechy) odbywających się w dniach 20-22 czerwca 2018 r. UKW zdobyło złoty i srebrny medal.

Pomoc psychologiczna dla studentów i pracowników UKW

Rektor UKW, prof. dr hab. Jacek Woźny powołał Pełnomocnika ds. Pomocy Psychologicznej. Funkcję tę pełni dr Kamilla Komorowska.

Pół miliona złotych na projekt "Młodzi odkrywcy w kalejdoskopie nauki 2.0"

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, jako Instytucja Pośrednicząca dla Osi III Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 na mocy umowy z dnia 18.05.2017 r. przyznała środki na realizację kolejnego projektu pn. „Młodzi odkrywcy w kalejdoskopie nauki 2.0”.

Konferencja naukowa Międzynarodowe drogi wodne - bezpieczeństwo i rozwój za nami

W dniach 14-17 czerwca 2018 roku Instytut Geografii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz Centrum Rewitalizacji Dróg Wodnych zorganizowały konferencję naukową pt. Międzynarodowe drogi wodne - bezpieczeństwo i rozwój połączoną z obchodami jubileuszu 70. urodzin prof. dr hab. Zygmunta Babińskiego.

Mila Kazimierzowska po raz drugi

17 czerwca 2018 r. już po raz drugi został zorganizowany II Otwarty Bieg Mila Kazimierzowska im. Janka Zmudzinskiego.

Nagrody Marszałka dla UKW

19 czerwca 2018 r. odbyła się gala Nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, jedną z nagród zdobyli pracownicy UKW.

Spotkanie poświęcone ks. Józefowi Tischnerowi

Serdecznie zapraszamy wspólnie z Klubem Tygodnika Powszechnego w Bydgoszczy na spotkanie poświęcone ks. Józefowi Tischnerowi, pod tytułem: Ksiądz Józef Tischner i dialektyka wyzwolenia, które odbędzie się 21 czerwca 2018 r. o godz. 18.00 w Bibliotece UKW (I piętro).

Koncert: Pod hiszpańskim niebem

W piątek 22 czerwca zapraszamy do Filharmonii Pomorskiej na koncert: Pod hiszpańskim niebem.