Archiwum

Konkurs POWER: Trzecia Misja Uczelni - na programy kształcenia i realizację działań dydaktycznych dla niestandardowych odbiorców szkolnictwa wyższego

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Instytucja Pośrednicząca dla Osi III Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 (POWER) ogłasza w ramach Działania 3.1 Kompetencje w szkolnictwie wyższym konkurs nr POWR.03.01.00-IP.08-00-3MU/18 „Trzecia Misja Uczelni”.

Worek medali na AMP w Ergometrze Wioślarskim

Reprezentacja Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego zdobyła 8 medali podczas Akademickich Mistrzostwach Polski w Ergometrze Wioślarskim, które odbyły się w miniony weekend w Warszawie.

Bydgoskie Dyktando Języka Rosyjskiego 2018

9 kwietnia 2018 r. w gmachu Biblioteki Głównej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy po raz szósty odbyło się Bydgoskie Dyktando Języka Rosyjskiego 2018. W konkursie wzięło udział 104 uczestników. Imprezę zorganizował Instytut Neofilologii i Lingwistyki Stosowanej wraz z pracownikami naukowymi Bałtyckiego Uniwersytetu Federalnego im. I. Kanta w Kaliningradzie.

Otwarty wykład o sowietyzacji Kresów Wschodnich w Bibliotece UKW

23 kwietnia 2018 r. zapraszamy do Biblioteki UKW na otwarty wykład: Sowietyzacja kresów Wschodnich II Rzeczypospolitej po agresji ZSRR dnia 17 września 1939 r., który wygłosi dr hab. Adam Sudoł, prof. UKW.

Powołanie spółki celowej AIP UKW

12 kwietnia 2018 r. Rektor Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, prof. dr hab. Jacek Woźny powołał Spółkę celową UKW pod nazwą „Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego sp. z o.o.”.

Święto Uczelni i nadanie tytułu Doktora Honoris Causa

Rektor i Senat Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy mają zaszczyt zaprosić na Święto Uczelni oraz nadanie tytułu Doktora Honoris Causa dr hab. Michałowi Głowińskiemu. Ceremonia odbędzie się podczas uroczystego posiedzenia Senatu UKW 25 kwietnia 2018 r. o godz. 12.00 w Sali koncertowej w gmachu Copernicanum przy ul. M. Kopernika 1.

Wybraliśmy logotyp z okazji 50- lecia Uczelni

Na konkurs logotypu 50-lecia Uczelni, który trwał od lutego do kwietnia 2018 r. Komisja oceniająca zakwalifikowała nadesłane prace 42 autorów.