Święto Uczelni i nadanie tytułu Doktora Honoris Causa

Rektor i Senat Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy mają zaszczyt zaprosić na Święto Uczelni oraz nadanie tytułu Doktora Honoris Causa dr hab. Michałowi Głowińskiemu. Ceremonia odbędzie się podczas uroczystego posiedzenia Senatu UKW 25 kwietnia 2018 r. o godz. 12.00 w Sali koncertowej w gmachu Copernicanum przy ul. M. Kopernika 1.

Wybraliśmy logotyp z okazji 50- lecia Uczelni

Na konkurs logotypu 50-lecia Uczelni, który trwał od lutego do kwietnia 2018 r. Komisja oceniająca zakwalifikowała nadesłane prace 42 autorów.

Nagrody naukowe POLITYKI - składanie wniosków

Zachęcamy naukowców do zgłaszania się do 18. edycji programu stypendialnego dla młodych naukowców - Nagród Naukowych POLITYKI.

Otwarty wykład o sowietyzacji Kresów Wschodnich w Bibliotece UKW

Biblioteka Uniwersytetu Kazimierza Wielkigow Bydgoszczy oraz Bydgoski Oddział Towarzystwa Miłosników Wilna i Ziemi Wileńskiej zapraszają na wykład: Sowietyzacja kresów Wschodnich II Rzeczypospolitej po agresji ZSRR dnia 17 września 1939 r., który wygłosi dr hab. Adam Sudoł, prof. UKW. Wykład odbędzie się17 kwietnia 2018 r. (wtorek) o godz. 16.00 w Bibliuotece UKW, ul. K. szymanowskiego 3, Aula A.

Seminarium: Dzieci wojny i dzieci uchodźcy

Zakład Teorii Wychowania i Deontologii Nauczycielskiej UKW w Bydgoszczy oraz Szkoła Podstawowa nr 9 w Bydgoszczy mają zaszczyt zaprosić na Seminarium naukowo-metodyczne na temat: Dzieci wojny i dzieci uchodźcy - o prawach dzieci z różnych perspektyw, które odbędzie się 17 maja 2018 r.

Sympozjum Kół Naukowych Psychologii Sportu

13 kwietnia 2018 r. zapraszamy na II Ogólnopolskie Sympozjum Kół Naukowych Psychologii Sportu (Instytut Psychologii UKW, ul. L. Staffa 1).

Wręczenie dyplomów absolwentom WMFiT

piątek 13 kwietnia 2018 r. o godz. 17.00 w Auli Copernicanum przy ul. Kopernika 1 odbędzie się uroczyste wręczenie dyplomów ukończenia studiów absolwentom kierunków 3,5 letnich studiów inżynierskich Wydziału Matematyki, Fizyki i Techniki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.
Serdecznie zapraszamy.

Wystawa: Bydgoszcz późnośredniowieczna i nowożytna w świetle badań archeologicznych

12 kwietnia o godz. 12.00 w Bibliotece UKW przy ul. K. Szymanowskiego 3 (I piętro) odbyło się otwarcie wystawy: Bydgoszcz późnośredniowieczna i nowożytna w świetle badań archeologicznych. Wprowadzenie do wystawy: Józef Łoś.

Nowy kierunek studiów - pedagogika resocjalizacyjna

Pedagogika resocjalizacyjna to nowy kierunek studiów w ofercie Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, który będzie można studiować już od października. Studia te mają charakter dualny – zajęcia dydaktyczne łączą się z praktycznymi realizowanymi w placówkach opiekuńczo-wychowawczych.

Spotkanie z Zastępcą Sekretarza Generalnego NATO

10 kwietnia na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego gościć będzie Zastępca Sekretarza Generalnego NATO Patrick Turner.