Archiwum

Voucher badawczy II edycja - spotkanie informacyjne

W związku z ogłoszeniem II naboru wniosków o dofinansowanie w formie grantów w ramach Projektu „Fundusz Badań i Wdrożeń – VOUCHER BADAWCZY” zapraszamy serdecznie na spotkanie informacyjne: VOUCHER BADAWCZY II EDYCJA – wiosenny impuls do rozwoju Twojej firmy.
Będzie to seminarium stwarzające okazję do pozyskania wartościowych informacji dotyczących kolejnej odsłony popularnego źródła finansowania współpracy B+R. 

Tydzień Języka Ojczystego - relacja

Tydzień Języka Ojczystego zgromadził liczne grono uczestników. Każda z zaproponowanych form: warsztaty, odczyty, wykłady zgromadziła po kilkadziesiąt osób. 

Wykład w ramach Wszechnicy Regionalnej - 13 marca

We wtorek, 13 marca, o godzinie 18.00, w Auli Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych UKW przy ul. Poniatowskiego 12, w ramach Wszechnicy Regionalnej, odbędzie się wykład mecenasa Michała Bukowińskiego zatytułowany „Niezawisłość sądów dla opornych”.


Konferencja naukowa Forum Etyki Słowa

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego oraz Stowarzyszenie Etyki Słowa zapraszają na konferencją naukową FORUM ETYKI SŁOWA, która odbędzie się w dniach15-16 marca 2018 roku

Z okazji dziesiątej rocznicy powstania Stowarzyszenia Etyki Słowa organizowana jest ogólnopolska interdyscyplinarna konferencja naukowa. Pragniemy, aby była ona poświęcona wspólnej dyskusji nad etyką komunikacji, językiem aksjologii. Żywimy nadzieję, że z naszego zaproszenia skorzystają zarówno językoznawcy, literaturoznawcy, kulturoznawcy, jak i przedstawiciele innych dyscyplin naukowych, nadając forum na temat etyki słowa interdyscyplinarny charakter, integrując tym samym środowiska naukowe reprezentujące różnorodne koncepcje, kierunki oraz metody badawcze.

Półtora dnia z Brunonem Schulzem na UKW

Przyjazd do Bydgoszczy z wykładami dr Wiery Meniok, organizatorki znakomitych Festiwali Schulzowskich odbywających się Drohobyczu - miejscu urodzenia i tragicznej śmierci znakomitego polskiego pisarza, grafika, malarza, Brunona Schulza - prowadzącej też Muzeum Schulza, stał się ogniskiem kondensacji zainteresowań ciekawych badaczy. Pojawienie się autora wydanej ostatnio książki "Mesjasz, który odszedł", prof. Pawła Dybla, z pewnością nada żywy ton prowadzonym tu dyskusjom.

Zapraszamy na to wydarzenie nie tylko literaturoznawców i polonistów w ogóle, ale także przedstawicieli innych sztuk, komparatystów, filozofów, a także wszystkich zainteresowanych twórczością Schulza."

Szczegółowy program konferencji dostępny w załączniku.

Spotkanie Panelowe Ekspertów

Centrum Transferu Technologii i Innowacji Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy w ramach projektu Inkubator Innowacyjności + zaprasza na: V SPOTKANIE PANELOWE EKSPERTÓW Temat spotkania: Innowacje społeczne w kontekście aktywności podmiotów lokalnych. Odbędzie się ono 15 marca 2018 w godz. 10.00-14.00 w auli Copernicanum przy ulicy M. Kopernika 1 w Bydgoszczy.