Praca z grupą - aktywne metody - zapraszamy na bezpłatne szkolenie

Projektor - wolontariat studencki we współpracy z Biurem Karier Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego zaprasza na darmowe szkolenie pt. Praca z grupą - aktywne metody, które odbędzie się 9.03.2018 r. (piątek) w godzinach 10.00-16.00, w sali nr 11 (parter) w budynku UKW przy ul. M. K. Ogińskiego 16.

Praca: Broker Innowacji

Dział Współpracy Społeczno-Gospodarczej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego poszukuje kandydata na stanowisko Referenta/Specjalisty realizującego zadania Brokera Innowacji.

Szczypiorniści AZS-u odbijają się od dna tabeli

Drugą wygraną z rzędu mają na swoim koncie szczypiorniści AZS-u UKW. W miniony weekend pokonali Jezioraka Iława 35:32. Teraz czas na spotkanie we własnej hali.

Spotkanie informacyjne Erasmus+

Spotkanie informacyjne dotyczące wyjazdów na studia i praktyki w roku akademickim 2018/19 w ramach programu Erasmus+ odbędzie się we wtorek 20 lutego 2018 r. o godz. 14 w Bibliotece UKW (Aula 2.40 A, I piętro). Serdecznie zapraszamy!

Rada Studentów Parlamentu Studentów RP na UKW

W dniach 16-18 lutego w Bydgoszczy odbędzie się spotkanie Członków Rady Studentów Parlamentu Studentów Rzeczpospolitej Polskiej. Na terenie Campusu Głównego Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz Campusu Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego będą toczyć się obrady członków PSRP. Piątkowe otwarcie obrad w Auli Senatu UKW zdominowane zostanie przez panel dyskusyjny: „Uczelnie regionalne a Ustawa 2.0 – szanse i zagrożenia”.

Jak tworzyć gry "bez prądu"?

Już w najbliższy piątek w Bibliotece Głównej UKW rozpocznie się Laboratorium Gier- warsztaty tworzenia gier "bez prądu". Warsztaty będą prowadzone przez specjalistów związanych z branżą gier i potrwają aż do niedzieli.

Alejchem szalom. Między asymilacją a wyobcowaniem

Klub „Tygodnika Powszechnego” w Bydgoszczy zaprasza na otwarte spotkanie, które odbędzie się 22 lutego 2018 r. o godz. 18:00 w Sali Pamięci Bydgoszczan Biblioteki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, przy ul. Szymanowskiego 3. Spotkanie zatytułowane "Alejchem szalom. Między asymilacją a wyobcowaniem" poprowadzi Piotr Mazurkiewicz. Gośćmi spotkania będą dr hab. Tomasz Kawski, prof. nadzw. UKW, członek Rady Programowej Żydowskiego Instytutu Historycznego w Warszawie oraz socjolog, dr Michał Cichoracki. Podczas spotkania dyskutowane będą kwestie istoty więzów łączących Polaków i Żydów.