Osobowość Roku 2017 – nominacja dla prof. Bernarda Mendlika

„Gazeta Pomorska” organizuje plebiscyt Osobowość Roku 2017, w którym udział biorą osoby zasłużone dla naszego miasta i regionu. W kategorii „Kultura” nominowany został Dziekan Wydziału Edukacji Muzycznej UKW, prof. dr hab. Bernard Mendlik.

10 Miniatur na UKW: Podsumowanie wyników konkursu NCN: MINIATURA 1

W związku z opublikowaniem przez Narodowe Centrum Nauki ostatniej listy rankingowej w konkursie Miniatura 1, informujemy, iż wsparcie finansowe na naszej uczelni otrzymało w sumie 10 naukowców, na łączną kwotę 271 922 zł.

Rejestracja na zajęcia - semestr letni

Rejestracja na zajęcia w semestrze letnim roku akademickiego 2017/2018 rozpocznie się 13 lutego. Plany zostaną opublikowane do 9 lutego w systemie USOSeb.

Rekrutacja zimowa na studia II stopnia

Rusza rekrutacja zimowa na studia magisterskie uzupełniające na kierunkach inżynieria materiałowa, inżynieria techniczno-informatyczna, mechatronika. Absolwenci studiów I stopnia do 19 lutego mogą rejestrować się w naszym systemie.

Cenne zwycięstwo szczypiornistów AZS-u

Zespół AZS-u UKW rozpoczął rundę rewanżową od wygranej z wiceliderem tabeli. Bydgoszczanie pokonali w Tczewie miejscowy Sambor 32:31.

Kolejne konkursy z perspektywy finansowej 2014 - 2020

Znamy już Plan Działania na rok 2018 dla III i IV Osi Priorytetowej Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 (POWER).

Spotkanie założycielskie Klubu „Tygodnika Powszechnego"

czwartek 25 stycznia 2018 r. o godzinie 18.00 w Sali Pamięci Bydgoszczan Biblioteki  Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego przy ul. Szymanowskiego 3, odbędzie się spotkanie założycielskie Klubu „Tygodnika Powszechnego” w Bydgoszczy.

Wizyta ministra Jarosława Gowina na UKW

W środę 24 stycznia na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego gościć będzie Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin. Minister spotka się o godz. 12:00 z przedstawicielami władz rektorskich uczelni wyższych w Bydgoszczy oraz ze środowiskiem akademickim naszego miasta.

Praca: Sekretariat Dziekanów Wydziału Humanistycznego

W ramach rekrutacji wewnętrznej poszukiwany jest pracownik administracyjny do Sekretariatu Dziekanów Wydziału Humanistycznego UKW.

Adam Michnik gościł na UKW

W czwartek, 18 stycznia na UKW gościł publicysta, pisarz, historyk, redaktor naczelny „Gazety Wyborczej”, Kawaler Orderu Orła Białego - Adam Michnik. Spotkanie przyciągnęło komplet słuchaczy, mieszkańców Bydgoszczy i gości spoza miasta, grono studentów bydgoskich uczelni oraz przedstawicieli władz samorządowych.