Zostań Ambasadorem programu Pasjopolis Master

Organizatorzy programu Pasjopolis Master – firma Apator S.A. poszukuje studenta Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, który w miesiącu listopad-grudzień 2017 r. promować będzie program grantowy Pasjopolis Master.

Legia Akademicka - zgłoszenia do 9 listopada

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego przystąpił do programu Legia Akademicka Ministerstwa Obrony Narodowej. Koordynatorem programu został decyzją JM Rektora UKW dr inż. Jacek Czerniak (e-mail: jczerniak@ukw.edu.pl).

Wydawnictwo UKW z nagrodą

AZS UKW zmierzy się w sobotę z SMS-em Gdańsk

Szczypiornistów AZS-u UKW czeka kolejny pojedynek z rywalem z wyższej półki. Do Bydgoszczy przyjeżdża lider tabeli II ligi, SMS ZPRP II Gdańsk.

dr hab. Aleksander Jankowski, prof. nadzw. UKW w elitarnym gronie ekspertów MKiDN

We wtorek 24 października  na uroczystej gali w Departamencie Ochrony Zabytków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Aleksander Jankowski odebrał akt nadania uprawnień rzeczoznawcy Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w zakresie opieki nad zabytkami w dziedzinie architektury, budownictwa i historycznych konstrukcji ciesielskich. Nominację, poprzedzoną zaprzysiężeniem, wręczyła wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Generalny Konserwator Zabytków prof. Magdalena Gawin.

Niemal pół miliona złotych na realizację zadania „Polsko-ukraińska współpraca naukowo-metodyczna..."

Dr Wioletta Junik z Katedry Pedagogiki Opiekuńczej i Profilaktyki Społecznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy uzyskała dofinansowanie w wysokości 443 272,97 zł złotych na realizację zadania pt. „Polsko-ukraińska współpraca naukowo-metodyczna na rzecz wspierania rozwoju systemu profilaktyki i kształcenia specjalistów w zakresie przeciwdziałania zachowaniom ryzykownym dzieci i młodzieży na Ukrainie”.

Konferencja: Anatomia polityki historycznej

Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych oraz Instytut Filologii Polskiej i Kulturoznawstwa UKW zapraszają na konferencję „Anatomia polityki historycznej”, która odbędzie się w dniach 24-25 października w Bibliotece UKW. W załączniku zamieszczamy program.

UKW z Polską Nagrodą Inteligentnego Rozwoju

Z przyjemnością informujemy, że Uniwersytet Kazimierza Wielkiego został laureatem Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2017 za wzorową współpracę z otoczeniem biznesu i komercjalizację wyników prac badawczych oraz wkład w rozwój nauki w Polsce.