Inauguracja roku akademickiego

Rektor Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, prof. dr hab. Jacek Woźny oraz Senat serdecznie zapraszają studentów, pracowników oraz wszystkich przyjaciół UKW na inaugurację roku akademickiego 2017/2018. Uroczystość odbędzie się 10 października br. o godz. 12 w sali koncertowej Copernicanum UKW przy ul. Kopernika 1.

Konstytucja dla nauki – wyraź swoją opinię!

Zamieszczamy list Rektor UKW, prof. dr. hab. Jacka Woźnego w związku z projektem reformy systemu szkolnictwa wyższego.

Konferencja: Człowiek na drodze od totalitaryzmu do wolności. Józefa Tischnera odczytania pedagogiczne

Wydział Pedagogiki i Psychologii UKW, Instytut Pedagogiki, Zakład Filozofii Wychowania i Edukacji Obywatelskiej oraz Miasto Chojnice serdecznie zapraszają na I Ogólnopolską Konferencję Naukową „Człowiek na drodze od totalitaryzmu do wolności. Józefa Tischnera odczytania pedagogiczne”.

Rusza II tura rejestracji na zajęcia

Rusza druga tura rejestracji na zajęcia w roku akademickim 2017/2018.

Konferencja: Polska i Jugosławia w XX wieku

Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych oraz Instytut Historii Współczesnej w Belgradzie (Institut za savremenu istoriju – ISI) mają zaszczyt poinformować, iż w dniach 27-28 września 2017 r. odbędzie się międzynarodowa konferencja naukowa „Polska i Jugosławia w XX wieku”.

Nowe pozycje książkowe pod redakcją dr hab. Krystiana Obolewskiego

W ramach realizacji grantu Narodowego Centrum Nauki UMO-2012/07/B/ST10/04359, którego kierownikiem był dr hab. Krystian Obolewski, kierownik Zakładu Hydrobiologii, Instytutu Biologii Środowiska, ukazały się nakładem WN PWN w Warszawie dwie pozycje książkowe.

Wyróżnienie dr. hab. Rafała Zimnego

Dr hab. Rafał Zimny, pracownik Katedry Stylistyki i Pragmatyki Językowej Instytutu Filologii Polskiej i Kulturoznawstwa, otrzymał zaproszenie do wzięcia udziału w pracach Zespołu ds. Polityki Językowej. Zespół ten powołany został do identyfikowania obszarów badawczych w zakresie polityki językowej, wymagających rozpoznania naukowego.

200 tys. złotych dla Laboratorium Mikotoksyn

Na podstawie Decyzji Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Nr 27441/E-349/SPUB/2017/1 z dnia 31 lipca 2017 r. Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Wydział Nauk Przyrodniczych, Instytut Biologii Eksperymentalnej, Katedra Fizjologii i Toksykologii otrzymała dotację podmiotową na finansowanie kosztów związanych z utrzymaniem w latach 2017-2019 specjalnego urządzenia badawczego pn. Laboratorium Badawcze Mikotoksyn w wysokości 195 000 zł.

Trzy miliony złotych na staże dla studentów UKW

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, jako Instytucja Pośrednicząca dla Osi III Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, informuje że w dniu 7 września 2017 r. zakończyła ocenę formalno-merytoryczną wniosków złożonych w odpowiedzi na konkurs nr POWR.03.01.00-IP.08-00-SP2/17 w ramach Działania 3.1 Kompetencje w szkolnictwie wyższym, Oś III Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

VII Naukowe Forum Polsko-Ukraińskie

Katedra Pedagogiki Pracy i Andragogiki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy organizuje VII Naukowe Forum Polsko-Ukraińskie/Ukraińsko-Polskie nt. „Edukacja dla przyszłości”, które odbędzie się w dniach 18-21 września 2017 r. w Bydgoszczy pod patronatem JM Rektora Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Komitetu Nauk Pedagogicznych Polskiej Akademii Nauk. Obrady odbędą się w Bibliotece UKW.