Po konferencji naukowej dot. Leona Janty-Połczyńskiego

26 maja 2017 roku w Bibliotece Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego  w Bydgoszczy odbyła się konferencja naukowa pn. Leon Janta-Połczyński (1867-1961) – działacz niepodległościowy, minister i senator II RP  w 150. rocznicę urodzin. Przedsięwzięcie wpisywało się w tegoroczne obchody 150. lecia urodzin tej wybitnej, ale zapomnianej postaci. Przypomnijmy, że  był on senatorem I i III kadencji. Uczestniczył w wielu inicjatywach mających na celu uzyskanie niepodległości przez ziemie zachodnie w okresie I wojny światowej. Bardzo zaangażował się w walkę o powrót Pomorza do Polski.

W trakcie konferencji została zaprezentowana również wystawa poświęcona L. Jancie-Połczyńskiemu, która dotarła do Bydgoszczy prosto z Senatu RP. Należy dodać, że podczas posiedzenia Senatu w dn.16 maja br. została przyjęta uchwała uznająca wybitne zasługi tego polityka dla Państwa Polskiego.

Po Kongresie Środowiskowym Instytutu Geografii UKW

17 maja 2017 roku odbył się w ramach forum dla zarządzania kryzysowego w środowisku regionu kujawsko–pomorskiego, pierwszy kongres środowiskowy nt.: „HYDROMETEOROLOGICZNE UWARUNKOWANIA BEZPIECZEŃSTWA REGIONU KUJAWSKO – POMORSKIEGO”, którego organizatorem był Instytut Geografii, Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Kongres odbył się w Bibliotece Głównej UKW.

Koncert dyplomowy WEM

Ogólnopolskie Seminarium pt.: Organizacja narracyjnego środowiska zabawy i uczenia się według koncepcji Lwa S. Wygotskiego

Pracownicy Katedry Dydaktyki i Studiów nad Kulturą Edukacji oraz Laboratorium Zmiany Edukacyjnej – Centrum Badań nad Uczeniem się i Rozwojem (Instytut Pedagogiki, Wydział Pedagogiki i Psychologii) są organizatorami Ogólnopolskiego Seminarium pt.: Organizacja narracyjnego środowiska zabawy i uczenia się według koncepcji Lwa S. Wygotskiego.

Prawie 600 tys. zł na projekt "Innowacyjny dydaktyk UKW"

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, jako Instytucja Pośrednicząca dla Osi III Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 przyznała środki na realizację kolejnego projektu wdrożeniowego pn. ”Innowacyjny dydaktyk UKW”.

Spotkanie: Jak założyć i rozwinąć własną firmę?

25 maja 2017 r. w godz. 10.00 – 12.30 odbędzie się „SPOTKANIE Z PRZEDSIĘBIORCZOŚCIĄ – jak założyć i rozwinąć własną firmę”. Organizatorem wydarzenia jest Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego.

Rozwijaj firmę dzięki nowym technologiom i wsparciu profesjonalistów

Zapraszamy pracowników naukowych UKW oraz przedsiębiorców zainteresowanych skorzystaniem z oferty badawczej Uniwersytetu na bezpłatne spotkanie informacyjne: Rozwijaj firmę dzięki nowym technologiom i wsparciu profesjonalistów z zakresu innowacji.